DODAJ NOWY WPIS

2018-03-03  

Krystyna -

Kolejna uczta muzyczna.Dziękuję że Jesteście

2017-12-28  

Andrzej i Gabrysia z Rydułtów - kocbud@wp.pl

Byliśmy w grudniu na koncercie Andrzeja i Mai w sąsiednim Pszowie. Było wspaniale. Dobrze, że tacy artyści są jeszcze w Polsce i chcą koncertować. Jeżeli ktoś z włodarzy Rydułtów zdecyduje się Państwa zaprosić do naszego pięknego RCK, to na pewno znowu przyjdziemy na tę ucztę duchową. Dziękujemy z całego serca i serdecznie zapraszamy. Przyjeżdżajcie nawet z całą Budą "POD BUDĄ"

Serdecznie pozdrawiamy

2017-10-25  

Bartek zwany bacą - bartek@hyh.iq.pl

Łańcuchowa piła milknie,
Głęboko w zimowym lesie
Ćwierkanie sikorki

Dziękuję że jesteście, właśnie tacy....

2017-10-18  

Krzysztof Grabski z Warszawy - 19warszawa61@gmail.com

Dziękuję Wam Kochani za muzyczne obrazki z wystawy pt.Polska.

2017-10-17  

Hanna Ż - hanazmin@wp.pl

Cieszę się ,że nie tylko ja tak samo odebrałam "jakość" nagłośnienia. I siedziałam na parterze...Ale sam zespół REWELACJA. Pozdrawiam hana

2017-10-17  

Aleksandra Pułkowska - aleksandrapulkowska@wp.pl

Zastanawiałam się, czy napisać o wrażeniach z wczorajszego koncertu w Poznaniu. Poprzedni wpis zachęcił mnie. Zespół bardzo cenię i z okazji jubileuszu życzę wszystkim jego członkom wspaniałych występów, jednak .... kupiłam miejsce na balkonie i kiedy po pierwszych utworach inni uczestnicy koncertu wezwali obsługę wiedziałam, że nie tylko ja mam problem z usłyszeniem słów nie tylko piosenek ( tych słowa znam). Po rozmowie z panem z obsługi nie wytrzymałam i moje spotkanie z jednym z bardzo cenionych przez mnie zespołów zakończyło się po 40 minutach koncertu. W domu wysłuchałam kilku tworów i choć żal, że na żywo nie było to takie jak powinno pozdrawiam cały zespół.

2017-10-16  

Małgorzata P -

Własnie wróciłam z koncertu na 40 lecie w Poznaniu, jesteście jak zawsze wspaniali, a mimo to był to najgorszy Wasz koncert na jakim byłam!!
A to za sprawą nagłosnienia, na balkonie koncert był całkowicie nieczytelny, nawet zapowiedzi nie można było zrozumieć.
Na naszą interwencję usłyszeliśmy od obsługi koncertu:..
" kupiliście państwo tanie bilety to teraz nie słyszycie.
Te tanie bielty to 110,00zł!!
mam dla tych panów odpowiedź, nie radzicie sobie z nagłosnieniem w tak akustycznej sali jak Aula UAM, nie bierzcie sie za to!!!
A zespól serdecznie pozdrawiamy

2017-09-07  

Tadeusz - tadeuszstrojny@interia.pl

Kochani ! Jesteście wspaniali. Nasza paka z Głubczyc to MATURA 1968 czyli mamy ponad 60 lat. Wasz przebój na całość stał się naszym hymnem i śpiewamy go przy okazji spotkań. Za rok mamy 50 lat od zdania matury i znowu go zaśpiewamy. Wasze piosenki są najlepszym lekarstwem na chandrę i gdy tylko mnie dopadnie to je puszczam. Byłem na paru Waszych koncertach i mam nadzieje załapać się na Wasze 40 - lecie. Idźcie na całość i grajcie do końca świata i ...

2017-08-21  

Tomasz - mariankoniuszko1313@wp.pl

Mam 4 Wasze płyty: "Pod Budą" (pierwszy album), który zaliczam do ulubionych i "List do świata". Z kolei rodzice mają "Postscriptum" i "Lecz póki co żyjemy" - kolejny ulubiony jednak nie ma go w dyskografii. Kiedyś dawno temu graliście koncert w Świdnicy i nawet na nim byłem. Mam nadzieję, że będzie mi dane posiadać autografy na tych płytach ;)

2017-05-20  

BARBARA - baza59@tlen.pl

Uwielbiam Wasze piosenki, zawsze , gdy mam humor albo nie, lecz ostatnio słucham tylko starych nagrań.
Niestety, piosenki w wykonaniu córki to duużo nie to. ( Głos ma ładny ale..)
Śpiewa Pan ... nie przenoście nam stolicy do Krakowa .... nie zmieniajcie nam wykonawców ... bardzo proszę

2017-05-07  

Motor - mm.motor@wp.pl

Wielki szacun za cala tworczosc!!! Mam 30 lat I lubie was sluchac. Zapraszam na koncert do Gliwic

2017-05-05  

Paweł - paw-adam@wp.pl

Panie Andrzeju!
Dziękuję za całą Twórczość. Jest dla mnie ważna tak jak powietrze, jedzenie, miłość i sex. Czuję, że teksty piosenek są darem od samego Boga, który wybrał Pana do ich przekazania światu. Patetycznie? Na pewno nie! Ten kto ma doła, a wysłucha ich napełnia się energią i optymizmem, chce się żyć! Wzruszenia jakie nam Pan funduje przy okazji odkrywając swoją duszę są nieocenione. Dlatego za pełne, osobiste wręcz intymne zaangażowanie się Pana w ich pisanie, komponowanie oraz śpiewanie jeszcze raz serdecznie dziękuję. Niech natchnienie Pana nigdy nie opuści, ale myślę że o to mogę być spokojny, gdyż ma Pan i Pana Córka niewątpliwie wsparcie od Niego Samego. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności. Czekam na następne dzieła.

2017-04-22  

Tomasz -

Dziś odkryłem Was na nowo... po wielu latach od ostatnich wzruszeń przy Waszych tekstach i muzyce... Dziękuję za mądrość i radość...

2017-03-16  

Gosia - Ocelot6678@gmail.com

Mam 32 lata i słucham Was od dziecka. Wasze piosenki mnie wychowały. Dziękuję Wam za to i czekam na kolejne płyty. Pozdrawiam

2017-02-22  

sławek - eurocar19@wp.pl

Dziękuję za wspaniałą muzykę i słowa piosenek.Słowa z sensem i bardzo życiowe.Szkoda,że tak mało Was w radio słychać Dlaczego w naszym kraju rozgłośnie nie doceniają tak ambitnej muzyki i tekstów.Niestety prostota i muza bez sensu wygrywa.Gratuluję jubileuszu i nowych piosenek.I grajcie dalej z Mają.Cudowny głos.To dodatkowy atrybut Waszego zespołu.Szkoda,że tak mało koncertów gracie.Życzę dalszych "WASZYCH" sukcesów.Pozdrawiam.Sławek

2017-02-11  

kazimiera - kepa3112@wp.pl

Gratuluję wspaniałego Jubileuszu całej grupie.
Dziękuję za wspaniałe teksty,płynące z nich przesłanie i wspaniałą
muzykę.Jestem dumna że mamy w Polsce takie talenty,dzięki że jesteście niezmienni,wiecznie młodzi.
Oczekuję na koncert w Poznaniu z utęsknieniem.
Życzę dalszych sukcesów i zdrowia.

Kazimiera M

2016-12-26  

Piotr Kwiatkowski - p.kwiatkowski@dussmann.pl

Jedyny zespół, którego wszystkie utwory są na jednakowo wysokim poziomie. Mogę Was słuchać bez przerwy. Dziękuję za tyle lat cudownej twórczości. Kiedy koncert w Warszawie??? Panie Andrzeju - szacunek dla Pana.

2016-11-29  

Piotr - p.dudek@techstal.com

Wspaniałe życiowe i im starsze tym lepsze ..

Życząc zdrowia

Pozdrawiam
Piotr Dudek

2016-11-26  

Terri -

Włączyłam dzisiaj od lat już nie słuchaną płytę z serii złota kolekcja...i eureka ! jakie to wspaniałe piosenki. Dziękuję. Będę wypatrywała koncertów gdzieś w okolicach Zielonej Góry.

2016-11-02  

Kimbur - kimbur@tlen.pl

Żal za... płytami takimi jak ta, jak Razem. Przydałaby się dla uszu naszych jeszcze jakaś płyta wydana Pod Budą.

2016-11-01  

robert - robertskrzynski@prw.pl

Witajcie! Usiłuję znaleźć gdzieś Antologię Pod Budą wydaną w 2007 roku. Macie może pomysł gdzie mogę ją kupić? Pozdrawiam Zespół Wszystkich Fanów. Wierny słuchacz :)

2016-09-15  

krystyna - kkrawczewska@interia.pl

Dziękuję za piękny koncert w Bydgoszczy 28.o8 na wodzie przy Operze.Maju!Masz piękny głos,miły dla ucha.Panie Andrzeju!Pana piosenki ze Złotej Kolekcji/Kraków,Piwna7,Od tamtej chwili /towarzyszą nam w wycieczkach samochodowych, teraz razem z płytą Kraków,Saloniki.Głos z oddali-syn daleko,ma małą córeczkę-jest dla mnie szczególna.Chciałabym,żeby kiedyś go rozumiała,jak Ty Mamę.Dziękuje za autografy dla mnie i męża.Niech się Wam szczęści we wszystkim!!

2016-09-04  

Magda - vingatark@gmail.com

Dawno temu słyszałam w radiu inną wersję piosenki "Nie przenoście nam stolicy..."
Końcówka brzmiała mniej więcej tak:
"Najgoręcej o to prosi, dobrze ważąc własne słowa, stary krakus podpisany Andrzej S."

Czy jest możliwość odzyskania gdzieś tej wersji znanej wszystkim piosenki?

2016-08-28  

piotr lipno - piotrpodlinski@wp.pl

wasze utwory zawsze mi pomagają w gorsze dni - dzięki za mądre teksty i dobrą muzykę

2016-08-07  

Piotr - beksa92@o2.pl

Kochani,kiedy nowa płyta?!!

2016-05-31  

Krzysztof - kynkyu@gmail.com

Nie ma was ani w radiu ani w TV wielka szkoda..gdyby to zależało od mnie..Arcy genialne teksty z którymi się zgadzam, świetna ujmująca muzyka bez słodzenia i cukrzenia i wydziwiania. No i melodia "przypadłość"dość rzadko spotykana w dzisiejszych super produkcjach zgodnych z głównym nurtem "muzyki dla głuchego pokolenia". Bardzo serdecznie pozdrawiam patrząc w "Szklaną kulę..."

2016-03-30  

Wiesław - vesdud@interia.pl

Słucham Was już 30 lat /mam prawie sześćdziesiąt/ Dziękuję za chwilę wytchnienia

2016-02-06  

marlesia - marli107@wp.pl

Witam. Moi przedmówcy napisali już chyba wszystko o Waszej muzycznej doskonałości, więc tylko się pod tym podpiszę.
Mam natomiast ogromną prośbę-jestem osobą śpiewającą amatorsko i na portalu karaoke na którym śpiewam nazywają mnie "specjalistką od budy". Niestety w internecie jest bardzo mało podkładów muzycznych do Waszych piosenek, a jeżeli już są, to do tych najbardziej popularnych. Może udałoby się wydać jakąś płytę z Waszymi utworami w wersji karaoke, lub udostępnić na Waszej stronie kilka wersji instrumentalnych? Jestem przekonana, że wielu osobom sprawilibyście ogromną radość, bo coraz więcej osób wraca do mądrej muzyki.Pozdrawiam całą Grupę.

2016-02-05  

jacek - 6pdpd18@wp.pl

Hej caly Zespole>dzieki,dzieki dzieki-wielki szacun za krzepienie serc Nam tutaj na obczyznie.Maju-jak w Twej piosence Krakow -Saloniki no I szczypta nadzieji z Wyznania.Pozdro weteran.

2016-02-04  

Monika - cieslakmonika83@gmail.com

Witam,
kiedy zawitacie do Poznania albo Szczecina ???
Pozdrawiam .... Czekam
M

2016-01-04  

jan krużołek - jan-kruzolek@wp.pl

w 2012 roku występując w MCK Skoczów pozwoliłem sobie na pewien żart. Użyłem linii melodycznej utworu"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" Waszego zespołu, do mojego tekstu " Nie wyganiajcie Judosza ze Skoczowa"( jest to piękna tradycja naszego regionu, "pochód z Judoszem, choć uważana przez niektóre środowiska za pogańskie). Teraz kiedy zmieniła się władza w Skoczowie, na tą prawowitą, mój tekst stał się niejako
głosem sprzeciwu ,przeciwko niszczeniu naszej tradycji." Lecz pytanie zasadnicze brzmi", czy ja mogę to znowu za śpiewać teraz kiedy o tym możę być głośno. pozdrawiam moich idoli Jan. PS ( nigdy nie czerpałem żadnych korzyści finansowych z moich występów jest to moje hobby) Proszę o odp. na meila

2015-12-26  

jacek - jaskur@o2.pl

Witam
Choć miałem kiedyś przyjemność poznać osobiście to będę używał formy per Pan. Muzyk i wokalista za mnie żaden. Ale jak tylko pamiętam zawsze na ogniskach królowały Wasze piosenki. świetna muzyka i ambitne teksty. Pozwoliłem sobie dopisać dwie zwrotki do piosenki ,,To jest toast". Brakowało mi tam czegoś o wnukach. Jeśli znajdzie Pan kiedyś chwilkę i będzie zainteresowany moimi wypocinami to proszę o kontakt na maila.
Poza tym zapraszam na nasz coroczny zlot w Olsztynie za Częstochową. Jak zawsze około 15 sierpnia

2015-11-30  

marbel - majabragiel@gmail.com

Wszystkiego pięknego dla Pana Andrzeja z okazji imienin!
Wielu jeszcze cudnych pieśni życzę Panu (i sobie do ich słuchania) Pozdrowienia dla całego wspaniałego zespołu, trwajcie jeszcze 100 lat bo bez Was byłoby pusto i smutno. Wybieram się na koncert w Rzeszowie - 12.12. Już się nie mogę doczekać!

2015-11-20  

agniecha - maraga23@wp.pl

Jam dziołcha z Grzegórzek w trzecim pokoleniu. Kocham WAS!! "Pod Budą", Demarczyk, Grechuta, Turnau, Wójcicki, Rybotycka.... na więcej szkoda słów... wszystko wiadomo....
CZAPKA Z GŁOWY!

2015-09-09  

pracownik naukowy UM w Lublinie -

Serdecznie zapraszam Państwa, abyście, o ile inne zobowiązania pozwolą, dołączyli do Lubelskiej Federacji Bardów, która ma wystapić w Lublinie na Konferencji pt.: "Plant as a source of analytical material" 21.września tego roku.
W imieniu Organizatoów
pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Ps. A jeżeli nie to może do Filharmonii byście mogli przyjechać - w późniejszym terminie ???
Pozdrawiam serdecznie
A. S-K.

2015-09-07  

rychu - rychu2570@wp.pl

POZDRAWIAM cały zespól z Austrii gdzie obecnie jestem pamiętam koncert w Przeworsku lata 80 młody byłem z Mamą Śp dziś słuchałem koncertu w PR 1 ulubiona stacja wszystko wróciło ale dobrze DUŻO ZDROWIA DLA CAŁEGO ZESPOŁU

2015-08-23  

Mańcok - mateuszmanka74@gmail.com

Witam i serdecznie pozdrawiam Was wszystkich.
Młoda Mańcokówna już mocno zarażona Waszą twórczością.
Co z P. Żurkiem, któremu życzmy z całych sił szybkiego powrotu do zdrowia.

2015-07-02  

Andrzej - sobol@post.pl

Marzę usłyszeć Was na żywo! Kiedyś, przypadkiem wpadła mi do rąk płyta...i już nie wypuszczam jej z rąk.
Ryczę sobie w domu," i znowu kogoś brak".
Szczególnie dzieci których nie mam.
Zapraszam do Strzelina.

2015-06-08  

Włodek P. - wgp@vp.pl

Znam Wasze piosenki od dawna. Dla mnie było to kilka kapitalnych przebojów, stanowczo zbyt rzadko odtwarzanych przez stacje radiowe... Wreszcie, kilka dni temu, zrobiłem sobie prezent: kupiłem Waszą dwupłytową składankę wydaną w serii "Złota Kolekcja". Słucham tych płyt w kółko w samochodzie... Słucham piosenek, które znam i tych, których dotąd nie znałem... Niech Was diabli - ja, stary chłop (61) płaczę... Serio... Nigdy żadna muzyka i teksty tak na mnie nie działały. Żyjcie i grajcie 100 lat. Przyjedźcie kiedyś z koncertem do Lublina lub w okolice... Sikorowski, Hnatowicz - wielki mój ukłon ukłon w Waszą stronę. Aniu Treter - w Twoim głosie i stylu można się zakochać... BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!

2015-05-30  

Leszek 56 - argox@poczta.fm

Na całość przesłuchałem dzisiaj 30 razy. Słów już się nauczyłem.
Płakałem jak Was słuchałem.
Nie przenośmy stolicy do Krakowa.
Niech moc będzie z Wami do końca Świata i dalej...
Leszek

2015-04-30  

Piotr - diabel-1410@o2.pl

Właśnie odpoczywam po pracy słuchając Waszych utworów.Byliście,jesteście i będziecie wspaniali.

2015-03-02  

chudylover - dzastyma@gmail.com

Adres bloga z wpisem o Was - http://chudylover.pl/249/. Przepraszam, że zaśmiecam Wam stronę podwójnym komentarzem, ale w tamtym mi ucięło. To skłania mnie do ponownych pozdrowień, a pozdrowień nigdy za wiele! :)

2015-03-02  

chudylover - dzastyma@gmail.com

Witam serdecznie. Na wstępie chciałam wyrazić podziw dla twórczości, dla charakteru i dla duszy. W rozwinięciu chciałabym przedstawić swojego bloga, w którym Was opisałam i byłabym niezwykle zaszczycona gdybyście przeczytali. A w zakończeniu chciałabym pozdrowić najcieplej jak potrafię!

2015-02-13  

Andrzej Żurawski - andrzej221058@wp.pl

Szanowni Państwo
Bardzo proszę o dalej co?
Jesteście dla mnie tym co w tym głupim świecie jest więcej warte niż ten łez padół

2015-02-08  

anna - margaret11973@tlen.pl

Wczoraj doświadczyłam kaskady uczuć - powrotu do przedszkola (kap, kap, płyną łzy), powrotu do żałoby i mojego Anioła Stróża (piosenka o Piotrze Skrzyneckim), wspomnień dzieciństwa mojego dorosłego już syna, niesamowitej radości, ogromu pozytywnego myślenia, dziękuję...... Wasz koncert w Bydgoszczy dał mi to wszystko... Kilka razy łzy poleciały dyskretnie, raz załkałam, ale najwięcej uśmiechu i radości było na mojej twarzy. Po ciężkim emocjonalnie piątku, kolejnym rozczarowaniu... z moim kochanym partnerem u boku, doświadczyłam UCZTY radości i miłości (mimo wszystko), dostałam od WAS pozytywną energię na następne dni.... DZIĘKUJĘ ŚLICZNIE i proszę o więcej.....
Ania (42 lata)....

2015-02-05  

Acanek - tadeuszkaczan@o2.pl

Zapraszam Was do Wrocławia, gdyż już zdążyłem zapomnieć Wasz świetny koncert w Imparcie na ul. Mazowieckiej. Chętnie odświeżyłbym te miłe chwile i niezapomniane wrażenia, jakich wówczas doznałem. Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia, jak Bóg pozwoli. Tadeusz.

2014-12-21  

Macgregor - gs.makowiec@wp.eu

Kiedy w Radomiu? Czy w Radomiu w jakieś przewidywalnej przyszłości zagości zespół Pod Budą. Chciałoby się Was posłuchać na żywo. Wesołych Świąt!

2014-12-14  

JohnyBgood - Yotem58@outlook.com

Chyba jedyni jesteście w naszym chorym świecie i takim też kraju co gracie muzykę i śpiewacie teksty.W zasadzie poezja z muzyką.Był jeszce Grechuta..był Skubikowski.Jestem w wieku Szefa ,lub zbliżonym..żal opuszczać
terytorium rodzinne zwane potocznie Ojczyzną.Wspomnienia,obok innych, zostają zakonserwowane na Waszych płytach.Z taką konserwą "turystyczną" łatwiej się oddalić na krawędzie świata.
Oby wena nigdy nie przygasła...pomagacie przymknąć puszkę którą los otworzył i nazwał puszką Pandory.Powodzenia.Oby sie udało...wszystko sięu dało, tak jak marzycie.

2014-11-18  

a.a. - augst@wp.pl

Mądre i ciepłe słowa tekstów, nastrojowa i pogodna muzyka, odrobina optymizmu w tym zwariowanym świecie, jak jest naprawdę ciężko w życiu wystarczy wrócić w te 30-ści parę lat ...ja wracam często, choć w 1977 kończyłem dopiero szkołę podstawową :)
Życzę następnej 30-tki do "pełnoletniej emerytury" ( w 67 rocznicy ) ;)
Pozdrawiam serdecznie cały skład i wszystkich fanów !

2014-11-13  

Leszek Janusz Wałbrzych - leszek.janusz6@wp.pl

To się nigdy nie zmieni
Usłyszałem SMUTNĄ PIOSENKĘ to był BLUS O STARYCH SĄSIADACH
No tak jest ze starymi, którzy lubią blusa
Powiedziała mi, że zabierze WALIZKĘ, KIEDY MNIE KOCHAĆ PRZESTANIESZ, a było to PRZY NIEDZIELI ZABAWA, myślał by kto. Ja poszedłem do CIOTKI MATYLDY, Ona znalazła się na MOJEJ ULICY, gdzie poznała ULICZNEGO GRAJKA, który jej zanucił O LA RI JA. Wtedy zdecydowali się pójść na PIWNĄ 7 napisać LIST DO ŚWIATA, chociaż NAFTALINOWY TO ŚWIAT. W liście prosili również NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA, bo wtedy PÓJDZIEMY NA CAŁOŚĆ i będzie JAK KAPITALIZM TO KAPITALIZM i może się zdarzyć, że NA KOŃCU MAPY się znajdziecie, a to dopiero będzie TOKSOŁ. Najważniejsze jednak by pozostała TA SAMA MIŁOŚĆ.
kolejnych 30 bez oddechu, czekam w wałbrzychu

2014-09-21  

Michał Mróz - mroz.michal23@o2.pl

Dziękuję raz jeszcze za tak nieoczekiwaną i miłą wizytę na starówce!
Zapraszam częściej do Szczecina, może tym razem na mniej "zamknięte" okazje? :)
z pozdrowieniami,
Michał Mróz, Szczecin

2014-09-02  

Fan z Kostuchny - beb0731@interia.pl

Witam, mam do Was gorącą prośbę. Czy możecie dokonać małej korekty w piosence "Pod Rzeszowem pewien chłop" i na dożynkach zaśpiewać "A z Kostuchny pewien chłop". Z góry dziękuję.

Pozdrawiam i zapraszam gorąco na Kostuchnę
Jacek

2014-07-26  

Fanka - była Krakowianka - ewa_kraszkiewicz1963@wp.pl

Dziękuję za piękny, imieninowy koncert w Odolanowie.Wszystkiego najlepszego dla Pani Ani. Do usłyszenia.

2014-06-25  

kulinka - carla@vp.pl

Od dziecka słyszałam Waszą muzykę w domu rodzinnym, rodzice "zarazili" mnie i moją siostrę Wami, teraz ja uczę swojego cztero i pół letniego syna, że lubi serce i głowa gdy coś po prostu ma sens. do dobaczenia w Pruszczu Gdańskim w niedziele, będziemy całą rodziną

2014-01-29  

Damian - ortega75@wp.pl

Witam gorąco,choć mam 39 lat ,to wychowałem się na waszych ,genialnych piosenkach ,które to obecnie słucham razem z dziećmi,10 i 13 lat.Uwielbiają zwłaszcza:Bardzo S.P.Retro i Kraków ul.Piwna7 ,jak ja, znam je od lat na pamięć.Niestety nie byłem nigdy na waszym koncercie ,ze względu na specyfike pracy ale i mało wyrozumiałą acz kochaną żonę ,która to nie pozwoli mi na dłóższą nieobecność w domu ,a jak dotąd skutecznie omijacie Szczecin i okolice.Jednak że w tym roku ,muszę usłyszeć was na koncercie choć planujecie tylko jeden,ale chciałbym raz w życiu usłyszeć głos pana Andrzeja i pani Ani ,jednych z ostatnich Legendarnych Wielkich Artystów Polskiej Estrady nurtu balladowego ,obok M.Grechuty i Cz.Niemena .Niestety na jubileuszu 17 lutego nie mogę być ,więc składam wraz z rodziną i przyjaciółmi również wielkimi fanami serdeczne ,płynące z serca życzenia ,dużo zdrowia oby jak najdłużej pan wraz z zespołem był obecny na naszej scenie,ubogiej w prawdziwych artystów,a nie klaunów i pajaców mijających się z powołaniem.Trudno życzyć panu czegoś co pan już posiada ,jak przewidziała wróżka z ul.Piwnej 7 :ma pan już sławę ,wielką zabawę ,wszystko jak z nut ,pieniędzy w brut ,códowne płyty! ,piękne kobity,zdrowie jak dzwon ,wygodny tron(na polskiej estradzie) 1000 lat! panie Andrzeju,pozdrawiam.

2013-12-05  

Michał -supefan - mc32@vp.pl

Kochani kiedy zagracie w Białymstoku, mamy nowiuśką operę,
było by czadowo ;)

2013-12-05  

Robert - robert.s63@onet.eu

Witam serdecznie i pozdrawiam cały zespół i fanów.Ciekaw jestem kiedy zawitacie do Bydgoszczy lub w te okolice,czy macie jakieś plany na rok 2014???Jeszcze raz pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

2013-11-24  

Szymek - so25@gazeta.pl

Drogi Zespole.. Po kilku latach przerwy i zwariowanego wyścigu z życiem ("świat jest taki a nie inny") powróciłem ostatnio do Waszych tekstów i Waszej muzyki.

Wspominam Wasz koncert w Jordanowie sprzed wielu wielu lat, mini koncert w krakowskiej Plazie.. Otrzymane od Was autografy... Wspomnień wiele, trafnie określające rzeczywistość słowa piosenek.. Cudowna muzyka.. DZIĘKUJĘ WAM!
Dziękuję że (parafrazując słowa jednej z piosenek) "...Wam chce się śpiewać..".
Dziękuję za "Lecz póki co żyjemy" - wg mnie najwspanialsza Wasza płyta.
Śledzę plany Waszych koncertów i oczekuję na kolejny w rejonie Śląska lub Małopolski. Wierzę, będę mógł wkrótce na żywo przybliżyć mojej lubej Waszą twórczość.

Pozdrawiam gorąco!

2013-11-14  

Barbara - basik-1962@o2.pl

Koncert p. Andrzeja w Perzycach - powrót do mlodości, chociaz...mimo upływu czasu , tak naprawde to jesteśmy tacy sami ...dziękujemy i prosimy o więcej

2013-11-10  

Leszek - leszek58@poczta.onet.eu

Kochani!serdecznie dziękuję za wspaniały koncert jakim dzisiaj obdarzyliście Bogatynię! Leszek Żabicki

2013-11-10  

Magda -

Dziękuję za dzisiejszy koncert w Bogatyni. Ach te teksty... mądre, ponadczasowe, refleksyjne... Parokrotnie łza się zakręciła w oku...To była uczta dla serca!!! Jeszcze raz dziękuję!!!

2013-10-29  

Paweł Grudzień - ap@apdent.com.pl

Codziennie słucham Waszych płyt, mam wszystkie (chyba), śledzę koncerty, ale z braku czasu nie bywam...
To ja byłem tym cyt."gościem lekko zawianym, który powiedział:gdybym umiał śpiewać to bym powiedział i zaśpiewał to co Pan..." w małym miasteczku na koncercie (Pilzno)
Pozdrawiam, Paweł Grudzień
Tarnów- 602456888

2013-10-21  

wiktor - pol_wik@o2.pl

Dziękuję za piękny koncert w Rzeszowie
Jesteście w znakomitej formie
Kocham Kraków

2013-10-17  

Pola -

Koncert na warszawskim Ursynowie był wspaniały!

2013-10-15  

Barbara - barfel@poczta.onet.pl

Dziękuję jak zwykle, Piękni, Kochani, dziekuję za koncert na Ursynowie

2013-09-25  

Gall Anonim - a2339721@drdrb.com

Moi drodzy, kiedy odwiedzicie ponownie "mały Kraków" czy Lublin. Czekamy z niecierpliwością. Pozdrawiam ... Z Krakowa do Lublina "Daleko, dwa kroki stąd" ;)

2013-09-10  

Anna Turek - annabiernat48@wp.pl

Wielkie dzięki za piękne i ciągle aktualne teksty jak równiez muzyke niezwykle melodyjną.Przy Waszych nagraniach spedzam wiele czasu w podróży samochodem i nietylko.Od lat jestem wielbicielka Waszego zespołu.Jeszcze raz dziękuję,że jest taka grupa muzyczna, która jest w stanie wzruszać, rozsmieszać bawić i dawać tym samym wiele radosci .ŻYCZĘ dalszych sukcesow .Oby więcej tego typu zespołów powstawało w Polsce,a MOŻE JEDEN ALE SWIETNY WYSTARCZY ?

2013-08-28  

Andrzej Warachim - biuro@promosense.com.pl

Kochani,
13 lat jak się wyprowadziłem z gitarą z pięknego Krakowa do cichego Białegostoku.
Wyprowadziłem się z Waszymi płytami i Waszą muzyką.
Pamiętam jak pewnego razu w Piwnicy pod Baranami spotkałem Andrzej, który dał mi wspaniałą dedykację na resztę życia.
Jak tylko przyjeżdżam do Krakowa, mam nadzieję że kogoś z Waszej ekipy spotkam.
Kochani - przyjeżdżajcie do Białegostoku.... !!!!
zapraszam....
100 lat...

Andrzej z rodziną i dwoma synami, których wychowuję na waszych melodiach...
2013-08-20  

Ewa - Ewa_Myszor@interia.pl

Dziękuję za pozytywną energię, za to, że dzięki Waszym piosenkom wierzę, że są na świecie ludzie dla których najważniejszy jest drugi człowiek, miłość i przyjaźń. Jesteście cudowni! Jeszcze raz dziękuję i proszę o jeszcze.

2013-08-16  

Małgosia - laura63@tlen.pl

Dziękuję za koncert w Kętach. Ożyły wspomnienia, choć obudziła się również uśpiona świadomość upływu czasu. Ale mam nadzieję,że " jesteśmy tacy sami". Serdecznie dziękuję i życzę następnych wielu lat takiej formy, takiego śpiewu, umiejętności rozbudzania emocji i nowych fanów.

2013-08-10  

Ryszard - ryszard.bulhak@wp.pl

Od "Bardzo Smutnej Piosenki Retro" po "Jak Kapitalizm To Kapitalizm" przedstawiacie cała historie współczesnej Polski także i mojej. I za to Wam bardzo DZIĘKUJĘ.

2013-08-05  

Przemyslaw, kiedys Ciechanow obecnie Holandia - przemek.kosewski86@hotmail.com

Dziekuje Wam za wspaniala muzyke i wzruszenia.
Dwa lata temu przyjechalem do Holandii, znalazlem tu dziewczyne - Holenderke i pewnie tu juz zostane...lepiej mi tu, na starosc bedzie pewnie tez bedzie latwiej ale...w Polsce sa moi ojcowie, chleb z dziecinstwa i najpiekniejsze Swieta.
Jak slucham Waszej muzyki, to placze bo wiem, ze gdyby wszyscy Polacy byli tacy jacy byc powinni, a o czym mowicie w Waszych utworach, to bym nie mial najmniejszego powodu do wyjazdu bo u nas byloby po prostu normalnie.

Lekcje zycia ktorych udzielacie w Waszej tworczosci pobieralem rowniez od moich rodzicow ktorzy mnie wiele nauczyli o zyciu...szkoda, ze teraz, dla odmiany, w ogole nie akceptuja faktu, ze moja dziewczyna nie jest Polka, ze nie jest szczupla, ze nie ma swietnie platnej posady oraz ze postanowilem zamieszkac na obczyznie.

Nie ma ostatnio dnia zebym Was nie sluchal. Gdyby nie Wy to nie wiem co by ze mna bylo. Moge chyba powiedziec, ze mi ratujecie zycie i/lub zdrowie psychiczne. Bog Wam za to zaplac. Zycze Wam wszystkiego najwspanialszego i dlugich lat w zdrowiu.

2013-05-28  

Krzysiek olszowski kiedyś z małopolski, obecnie z Koszalina - k.a.olszowski@wp.pl

Urzeczony Krakowem i urzeczony Wami, mądrymi i wrażliwymi ludźmi, z przyjemnoscią zaprzyjaźniam z Waszą ponadczasową twórczością mojego 11- letniego syna. Może on kiedyś zrobi to samo...

2013-05-23  

Jacek z "zza ściany" - kryh@poczta.onet.pl

Dziękuję za to że byliście, jesteście i będziecie; bo bądźcie ZAWSZE! Bardzo choć z dużą dozą nieśmiałości proszę.

2013-03-17  

czarnobrewa - czarnobrewa@poczta.fm

Dziękuję za piosenki!!!

2013-03-10  

Karolina S. - karolinaadamczak@gmail.com

Witajcie, gracie niesamowitą muzykę od tylu lat, nie zastanawialiście się nad zarejestrowaniem koncertu na dvd?? Każdy szanujący się fan chciałby mieć w swoim domu taki koncert w swojej płytotece!!
Gorąco pozdrawiam i czekam z nadzieją i niecierpliwością.

2013-02-28  

tomku - grazikp@interia.pl

było cudnie, aż moja Gugla popłakała się... ale to takie dobre łzy...

2013-02-25  

Bożena - b.anczewska@o2.pl

Wasz dzisiejszy koncert w warszawskim Teatrze Roma był najpiękniejszym prezentem urodzinowym. Bardzo dziękuję za cudowną nastrojową muzykę i piękne, pełne życiowej mądrości teksty, które mimo upływu czasu nie straciły na swojej aktualności - swoją drogą zadziwiające... i aż trudno uwierzyć, że nie było żadnej wróżki na Piwnej 7;-)
Z okazji Waszego jubileuszu życzę Wam Wszystkim nieustającej ochoty do śpiewania, bo co prawda kapitalizm, ale jeść, pić, kochać i słuchać Was nigdy nie przestanę. To był wspaniały wieczór, szkoda tylko, że tak szybko minął. A ponadto chyba rzeczywiśce macie jakąś zmowę z zegarem, bo upływający czas nie daje Wam rady... zatem STO LAT i... do zobaczenia!

2013-02-21  

Qvic - Qvic@wp.pl

jak Was dodać do ulubionych na FaceBóku ?

2013-02-21  

zetbe - jobas1@wp.pl

Panie Andrzeju, dużo zdrówka i jeszcze wielu, wielu lat z taką twórczością. Chwyta za serce. Jak ja kocham ten Kraków. Pozdrówka ze starego Gdańska

2013-02-20  

wojtunios - wojtek.kosinski@wp.pl

JA również chętnie bym was usłyszał we wrocławiu kiedy? kiedy? kiedy? tu tez macie ludzi słuchających waszej świetnej muzyki czekam na koncercik jakiś kameralny we wrocławiu

2013-02-19  

Joanna - Joanna@bayden.ca

A kiedy w Kanadzie? W Toronto?
Czy kiedykolwiek byl by jakis koncert?
Czekam :)
Joanna

2013-02-17  

jamper - jagoda.perycz@interia.pl

Wczoraj, 16.02.13 -w Filharmonii w Gdańsku chciałam posłuchać zespołu Pod Budą. Znam wiele ich piosenek nie tylko z nagrań studyjnych. A tu porażka: jeden łomot, poziom basów przyprawiający o skurcz żołądka uniemożliwiały słuchanie tekstu i przyjemność odbioru muzyki i harmonii głosów (chyba soliści też nie najlepiej się słyszeli, bo duety nie brzmiały zgodnie). Wyszłam po trzeciej piosence, reszty słuchałam spacerując po holu i czekając na koleżankę, ktora wytrzymała do końca, choć z bólem. Bywając dość często w Fiharmonii kojarzę to miejsce z muzyką dla "słyszących", dlatego pewnie instynkt nie ostrzegł mnie, że mogę zostać uraczona występem jak na masowej imprezie stadionowej. Szkoda, zwłaszcza że dobrze pamiętam koncert A. Sikorowskiego z G.Turnauem w Teatrze Mużycznym w Gdyni jakiś czas temu. To była uczta dla ucha i ducha. Także występy Anny Treter choćby na koncercie poświęconym Wojtkowi Belonowi. Rozczarowanie większe niż poczucie straconego wieczoru.

2013-02-15  

Bożena Rusinek - bozenarusinek1@wp.pl

Witam, chciałam zapytać, czy jest szansa, że w tym roku usłyszymy Was w Katowicach, Chorzowie lub Zabrzu? Wspominamy ostatni, wspaniały koncert w chorzowskim Teatrze Rozrywki oraz w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, ale było to kilka lat temu. Serdecznie pozdrawiamy z Katowic!

2013-02-13  

fanka wrocławianka - kajkaja55@wp.pl

Kochani, kiedy Wrocław?
Czekam z utęsknieniem i śledzę Waszą trasę koncertową. Na próżno w niej szukać naszego miasta.
DLACZEGO?!?!?!

2013-01-28  

daniel.n - elba_rzecznik@interia.pl

Witam
Dzisiaj Pan Andrzej w okienku zapodał,iż wybiera sie w trasę koncertowa m.in do Gdańska gdzie byłem na waszym koncercie jubileuszowym może z dwa lata temu.Koncert jak koncert w waszym wykonaniu OK.Niemniej jeden szczegół mnie i moje towarzystwo bardzo zniesmaczył.Otóż na wejściu nie raczył Pan przywitać sie z publicznością nie wspominając już o jakimkolwiek wstepie ,który przy tej okazji byłby jak najbardziej mile widziany.Nie chcę Pana oceniać ale nas to zabolało.
Pozdrawiam

2012-11-11  

anna borecka - annaborecka@op.pl

dzis przezylam uczte to byl cudowny wieczor w raciborzu,gdzie i
kiedy bedziecie znowu na slasku blisko raciborza,juz tesknimy

2012-10-25  

Królik - Chicago -

Hej ... Moi Kochani ...Kiedys jakis aktualnosci ?? Co z Zespołem ... ??? Chcemy wiecej !!!! Hmm w dobie Facebooka brak fanpage tam to niemal oznacza nie istnienie zespolu na dobre :-(((( Nie kazcie na siebie czaekac....

2012-09-23  

Joachim K. - joachim.kroll@arcor.de

Kochani!
Jechalem setki kilometrow aby choc czesc Pod Buda zobaczyc na zywo(Opole Amfiteatr 7.09.12). Jestem fanem Waszej muzyki ,mam nadzieje ,ze kidys uda mi sie zobaczyc Was w komplecie .Piszcie prosze kiedy i gdzie bedziecie grac wczesniej.Mam nadzieje ,ze uda mi sie kiedys zobaczyc Was na koncercie .Obiecalem to mojej malzonce i sobie.
Powodzenia.
J

2012-09-17  

jsf - ma-ta@wp.pl

Pod Budą, potem dłuuuuuugoooo nic, a reszta "do budy!".

2012-09-15  

wojtek - wojbak@poczta.fm

Opowiadam znajomym taką anegdotę: kilka lat temu Ania T. miała koncert "Pod Ponurą Małpą" na Giełdzie w Szklarskiej Porębie. Czekałem "w zakrystii", żeby za to podziękować. Było dużo "Waszych" piosenek, które uwielbiam, jak nic na świecie. Po koncercie "buchnąłem" na kolano i w podzięce pocałowałem Anię w rękę (mam nadzieję, że i miejsce, i specyficzną atmosferę, a może i wzruszonego wielbiciela pamięta). Była tak wspaniała, że chwilkę porozmawialiśmy. W pewnej chwili podszedł do mnie facet z butelką wina w ręce i ochrypłym głosem zaproponował trącając mnie w łokieć: "ty, napij się ze mną wina". Ja na to: "czekaj, Stary, widzisz, że rozmawiam, Ania...", a Ania na to: "przecież to Jasiu Hnatowicz...". :-)
Byłem tak zauroczony i pod takim wrażeniem, że Go nie poznałem :-)
Żałuję, że nie było całej Waszej paczki, mam nadzieję jeszcze Was kiedyś tam, i gdziekolwiek w świecie, zobaczyć i wysłuchać. Wasze piosenki, to najważniejsza nutka poezji w moim życiu. Pozdrawiam serdecznie, jesteście cudowni, STO LAT !!!

2012-09-11  

koleź - mamkielbase@onet.pl

me gusta pod budą

2012-09-04  

Rysiek - rysiek44@onet.com.pl

KOCHANI,SŁUCHAM WAS CAŁE MOJE ŻYCIE,CO TU DUŻO PISAĆ ------ DOBRZE ŻE JESTEŚCIE.

2012-08-27  

IRENKA - IKOSCCIELAK@INTERIA.PL

JESTEŚCIE SUPER DZIĘKUJĘ ZA JERZYKOWO 2012-PRAWDZIWY ARTYSTA JEST ZAWSZE SOBĄ.POZDRAWIAM SERDECZNIE:)

2012-08-16  

Kasia - kajkaja55@wp.pl

Wrocław z utęsknieniem czekamy na Wasze koncerty.
Pozdrawiam serdecznie

2012-07-17  

Katarzyna Duczmal - kduczmal@gmail.com

Kochani,

Fragment Waszej piosenki w spocie PiS-u? Przed chwilą usłyszałam fragment utworu "Na całość", mam nadzieję, że to nieporozumienie i nieprawne wykorzystanie jej do celów politycznych.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów i wspaniałych piosenek.

Katarzyna Duczmal

2012-07-02  

Mirka - mirkaniedziela@interia.pl

Kochani!
Dziękuję za piękny i bardzo wzruszający dla mnie koncert w pięknym Amfitearze w Łabiszynie.
Czas mija, a Wy wciąż tacy sami...,swymi piosenkami wruszacie nas do łez!
Oby takich koncertów było jak najwięcej.
Do zobaczenia!

2012-06-27  

colt - j.punt@chello.pl

Nieustannie Was lubię.. I nie dlatego że jestem "krakusem"....Andrzeju... Wszystkiego dobrego.... Po pierwsze jesteś wielkim Artystą a co ważniejsze dobrym,ciepłym Człowiekiem....

2012-05-09  

Katriel - hipoterapia.olsztyn@gmail.com

W marcu 2012, dzień po swoich 56. urodzinach odszedł jeden z Waszych największych fanów- mój Tatuś- Grzesiek G.
W spadku dostałam po Nim całą Waszą dyskografię i wrażliwość wyrosłą na Waszych tekstach, które dozował mi niemal każdego wieczoru.
Ten Grzesiek G. powtarzał- "to jest prawdziwa muzyka, to są prawdziwe słowa, to jest prawdziwe życie".
Bez cienia zwątpienia, Wasza grupa była jednym z niewielu szczególnych organizmów wybranych na tym świecie, które kochał w całości.
Dziękuję Wam, że jesteście- od siebie i przede wszystkim za mojego Tatusia, który nigdy już Wam tego nie powie, nie pójdzie na Wasz koncert, nigdy nie pomoże zejść ze sceny Pani Ani (jak to pewnego razu uczynił w CEiKu, w Olsztynie, w latach 90-tych i co wspominał do końca).
Dziękuję Wam i życzę wszystkim Waszym fanom, byście BYLI zawsze.

2012-03-18  

joanna kopytowska - joko111@neostrada.pl

Bardzo lubię Państwa piosenki ,są bezpretensjonalne ,refleksyjne , balladowe ,bardzo podoba mi się Pani Maja Sikorowska i jej interpretacje Waszych piosenek ,to niezwykle udany tandem - ojciec- córka , odziedziczyła wspaniały talen muzyczny podobnie jak Natalia Kuklińska ,córka Anny Jantar czy Patrycja Markowska,podobnie wspaniale kontynuuje rodzinne tradycje artystyczne Maciek Stur ,jest to jednak sytuacja rzadka bo bardzo trudno jest zmierzyć się z gwiazdą i stworzyć udaną własną karierę artystyczną ,nie będąc porównywanym do rodziny,gratulacje .Waszych cudownych piosenek słucham na codzień w radiu Nostalgia Fm na 99,5 fm .Codziennie od północy do południa są na nim emitowane najpiękniejsze polskie piosenki ,obawiam się jednak czy dostajecie Państwo od właścicieli tego radia tantiemy za emisje waszych piosenek

2012-02-24  

Natalia Kuśmierczyk - Sevgili@amorki.pl

Wasza muzyka towarzyszy mi od zawsze: kiedy miałam 5 czy 6 lat piszczałam razem ze zdartą płytą "Kap, kap, płyną łzy". A w ubiegłą niedzielę miałam zaszczyt i przyjemność być na koncercie p. Sikorowskiego i p. Turnaua. I moje w Was zakochanie tylko się pogłębiło! Chciałam Wam napisać, że Wasza muzyka towarzyszy mi zawsze: w samochodzie pomaga kierować, kiedy jest mi smutno i źle poprawia nastrój i przepędza chandrę, kiedy jestem szczęśliwa pogłębia radość... A całkiem niedawno odkryłam dla siebie cudowny świat Mai Sikorowskiej - jej wyjątkowy głos i bardzo głębokie interpretacje urzekają. Pozdrawiam i życzę wielu, wielu płyt, koncertów i wyjątkowych piosenek - perełek.

2012-02-20  

Ania R. - rogowicz.a@wp.pl

Ja chciałam tylko powiedzieć, że od kilku lat czekam na koncert w Olsztynie lub okolicy... Obiecałam sobie, że zabiorę rodziców i pójdziemy razem. Nadal czekam z niecierpliwością i liczę, że się doczekam :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)

2012-02-04  

Artur Drawicz - admk@poczta.onet.pl

Kochani kupiłem razem z gazetą Waszą płytę Niestety tylko jedną część. Błagam napiszcie mi gdzie można kupić te płyty ? Płyta koncertowa REWELACJA !!! Muszę je gdzieś kupić , zamówić, cokolwiek.Jestem fanem "Pod Budą" od samego początku jej trwania. Bardzo mi zależy na kupnie tych płyt, a nie chcę kraść ich z internetu. Pozdrawiam.

2012-01-12  

Niki - cris.6@onet.eu

Kochani! Wasze piosenki uwielbiam słuchać gdy prowadzę auto i jestem w nim sama. One maja tak mądre treści że chce sie ich ciągle słuchać.
Pozdrawiam serdecznie.

2012-01-05  

anikania - aak67@op.pl

trochę wstyd, ale dziś dopiero odkryłam "Nasze razem przez telefon:. nie umiem opisać co czuję - zerwał się we mnie wodospad smutku, wzruszenia, pocałunków

2011-12-26  

teresa ewa - teresat53@wp.pl

Slucham Was od zawsze. Jestescie dla mnie panaceum na chwile zwatpienia.

2011-12-05  

Benia Sekuła - benia512@wp.pl

Przy waszych piosenkach człowiek zapomina o pędzącym czasie,dajecie tyle ciepła , serdecznosci, nostalgii . jeszcze pytanie kiedy koncerty w wielkopolsce, w Poznaniu

2011-12-02  

Maja -

A ponadto - zapomniałam dodać powyżej - jest Pani tak piękną i radosną kobietą !!! Miło popatrzeć.

2011-12-02  

Maja -

Pani Aniu! Ma Pani fenomenalny głos!!! Wprost niewiarygodnie to brzmi na koncertach, na płytach tak tego nie słychać. Ciagle, niezmiennie jestem wzruszona i mam ciarki kiedy śpiewa Pani np. "Gdy mnie kochać przestaniesz". Dziękuję i czekam na jeszcze w Dębicy!

2011-11-02  

Teresa -Anna - teresa0307@gmx.de

Kochani,jestescie panaceum na cale zlo tego Swiata!Uwielbiam wspaniale teksty i cudna muzyke,towarzyszycie mi non-stop,to chyba juz PODBUDOMANIA!!!!Moze zawitacie kiedys do Niemiec ?

2011-10-23  

Janek - paffnucy@o2.pl

Dziękuję Panstwu!
Gratuluję wybitnego spojrzenia na codzienność.
Od lat.
Dzięki za promocje Imienia Matylda.
Najlepszości Państwu

2011-10-16  

Ula -

Czekam na koncert w Bydgoszczy...

2011-10-14  

adi - atmarck@telus.net

Rynek

Dzwony dzwonią nad Plantami
Mury miejskie Rynek kryją
Starość wolno idzie z nami
Gdzie krakowskie cienie żyją

Sukiennice śnią na Rynku
Ratusz w miejscu przytupuje
W staromiejsko gwarnym młynku
Strażak hejnał wyśpiewuje

Rój gołebi przy Adasiu
Głowy w górę uniesione
Trąbka zalśni złotem czasu
Czary-mary... ponad Rynkiem wytrąbione

2011-10-13  

Konik -

Ehh marzy mi się koncert w Kaliszu:) mimo że mam 21 lat uwielbiam wasze piosenki a większość moich znajomych nawet nie wie że taki zespół istnieje to trochę smutne...

2011-10-05  

Marceli -

kocham pod budą kocham ich madre i mpiekne piosenki mam nadzieje ze bedzie jeszcze jakas nowa płyta.Uwielbiam niezwylły głos Pani Mai orza płyty które wydaóła z Panem Andrzejem no i Avrę niesamowicie genialni mam nadzieję ze uda mi sie spotkac was w ralu kocham Was podziwiam i zycze dalszych sukcesow i wszystkiego dobrego

2011-10-01  

Radoslaw - radhord@wp.pl

piekne utwory, cudowne rytmy - nic dodac nic ujac - jestescie super - czy zawitacie kiedys do malych miejscowosci (KAMIEN KRAJENSKI)
pozdrowienia dla calego zespolu

2011-09-14  

Henryk -

Wielkie Bóg zapłać za wielki ARTYZM, za wspaniałe chwile spędzone przy Państwa utworach.Błogosławieństwa Bożego dla całego Zespołu.

2011-09-10  

Renia -

Wrocław zaprasza i czeka:)
pozdrawiam!

2011-08-28  

Adam - ahfoto@poczta.fm

Dziękuję za koncert w Chudowie :-)

2011-08-27  

Ania M. - annam176@interia.pl

Jesteście świetni. Mieszkam w Anglii. W czasie ciąży słuchałam Waszych nagrań wszędzie. Przy komputerze w pracy, w domu, autobusie. Chyba dlatego mój synek jest teraz taki umuzykalniony. Pozdrawiam.

2011-08-24  

piotr - piocaj@wp.pl

Kiedyś mieszkając w Izraelu dzięki waszym piosenkom moja emigracja mniej dokuczała ,teraz po latach mieszkam w Anglii i wciąż słucham tych samych piosenek ,i jak was nie kochać ..pozdrowienia

2011-07-30  

Kamil - kyoshi98@interia.pl

super śpiewacie. Zawsze lubiłem Wasz zespół:)!!

2011-07-30  

Dorota -

A kiedy Wrocław? Pozdrawiam

2011-07-12  

agnieszka - agnieszka9000@yahoo.com

A kiedy przyjedziecie Panstwo do Chicago? czekam czekam i nic.

2011-07-04  

Małgosia -

Dziękuję za wspaniały koncert w Zatorze. Myślę,że wyrażam opinię wielu obecnych na tym czarującym koncercie. Ożyły wspomnienia, choć obudziła się również uśpiona świadomość upływu czasu. Ale mam nadzieję,że " jesteśmy tacy sami". Serdecznie dziękuję i życzę następnych wielu lat takiej formy, takiego śpiewu, umiejętności rozbudzania emocji i nowych fanów.

2011-07-01  

Piotr Siwek - pioter67@op.pl

Oby Maja tak śpiewała jak śpiewa a drzewa liściaste się piękniły te stare i młode a na pewno te zdrowe i na zawsze takie same żeby były .Pozdrawiam PIOTR S

2011-06-26  

basia -

Panie Andrzeju,uwielbiam Pana muzykę i teksty.To jest czad.Wypoczywam szczególnie z czasów Pod Budą.Wróciłam po Pańskim koncercie z Lubania.Dziękuję serdecznie.Pozdrawiam.Zyczę zdrowka i dalszych sukcesów.

2011-06-25  

Jerzy Dziadur i Iwonka B. - jerzy.dziadur@wp.pl

Panie Sikorowski!! Koncertuje Pan po całej Polsce ale nie wiedzieć czemu omija Pan swoje rodzinne miasto w którym ma Pan wielu fanów.Widuje Pana jak jeżdzi Pan na rolkach wokół Błoń ale nie ma Pan czasu aby coś zagrać dla krakowian?
Wielbiciel Grupy Pod Budą

2011-06-23  

Fan - fan@wp.pl

jestescie

cool

!!!

2011-06-20  

adi - atmarck@telus.net

Sen-marzenie

Sen mieć piękny. Taki sen-marzenie
Nie budzić się, śnić... dniami-i-nocami
Czekać na coś wielkiego, na jakieś zdarzenie
Wszystko widzieć w kolorach... do góry nogami

Radować, fruwać jak niebieski ptak
Nie robić nic! Ot, leżeć... plecami na wznak
Nad Krakowem unosić się lekko... nisko lub wysoko
Oglądać Barbakan przez jedno, półprzymknięte oko

Wiśniówką popijać, przegryzać figami
Smakować likiery, objadać... krem-sznitami
Ładnie konwersować, milutko uśmiechać
Od sexu nie stronić, skromności poniechać

A także...
Odgoniać złe, burzowe chmury
Kota zamienić w psa, a konia... w osiołka
Sprawdzić jakie pisanki poznosiły kury
Fujarkę wystrugać z wierzbowego kołka
Zanucić coś, zaśpiewać jak dawniej, od nowa
Popielgrzymić sobie... do Tyńca, do Ojcowa

2011-05-29  

Mielonka - Biuro@Dobrzyca.pl

Daliscie czadu w DOBRZYCY :)) !!!

2011-05-15  

krystyna - krysia214@op.pl

Witam,jesteście wspaniałą grupą,a wasze piosenki można słuchać bez końca nie tylko ze względu na piękne słowa ,ale również wspaniałą muzykę.Szkoda tylko,że prawie w ogóle nie słychać waszych utworów w radio,a były by prawdziwymi perełkami w śród tej anglojęzycznej rąbanki jaką nadają wszystkie stacje.Życzę wam powodzenia i dużo sukcesów ,bo bardzo na nie zasługujecie .

2011-05-15  

jarek - jarojs@wp.pl

Dziękuję,dziękuję,dziękuję.Za teksty,za muzykę,za utwór ,,lekcja religii,,moje wyznanie,,i wiele innych piosenek.sorki nie piosenek,a arcy... dzieł muzyki polskiej.przy tym syfie jaki teraz ciągle leci w różnych stacjach radiowych,przy tym gównie wiadomości ,jakie oglądamy w ,,tv,,Pana muzyka i pana zespołu,to cud.Szkoda że tak mało Pana w mediach i pana utworow,ale jest na szczęście internet i tu do woli można was słuchać.Pozdrawiam Was i proszę o więcej tak pięknych tekstów i muzyki.Z powarzaniem Jarosław S. z Płocka.

2011-05-10  

andrzej zborowski - azbor@wp.pl

Wreszcie udało mi sie Was namierzyć.
Jesteście najlepszą grupą jaką znam, a znam bardzo dużo, jako, że mam juz ponad 60-t.
Najbardziej misię poidoba, ze względu na słowa oczywiście (chociaż muzyce nic też nie brakuje) "1,2,3" i oczywiście to co nie pamietam tytułu O dzieciach, które pisały List do świata na jakimś tam murze. To było super, i chiba jeszcze jest.. Trzxymajcie tak dalej, a może coś z tego wyjdzie
Andrzej Zborowski z Łodzi
"We Sh3ll Overcome"
Heyka AZ

2011-05-04  

Karol Siatkowski - rudiger@wp.pl

Witajcie serdecznie.

Dziękuję za wspaniałą muzykę, dziękuję za sztukę i piękno jakie ze sobą niesie, podziwiam talent i zawsze powiem że być artystą to umieć skomponować, napisać tekst i zaśpiewać. Wy to potraficie, Pan Panie Andrzeju wnosi w życie wartości, które są ponad chęciami przenoszenia stolicy do Krakowa. Niech Pan tworzy to piękno jak najdłużej a ja zawsze będę czekał na koncert w Koszalinie, kto wie może już niedługo. Serdecznie pozdrawiam.
Karol Siatkowski z Koszalina.

2011-04-18  

Janusz S. S. - Janusz_SS@op.pl

Gdybym był poetą i śpiewakiem, to pisałbym i śpiewał dokładnie to co Wy. Dziękuje za to, że jesteście i śpiewacie to co mi w duszy gra. Świat dzięki wam nie traci nadzieji, że dawne wartości nie zagineły i że, życie nadal potrafi być piękne.

2011-04-17  

Mieczysław - mietek.dziem@op.pl

słuchałem, słuchałem aż sam zacząłem śpiewać,
...najbardziej poruszyła mnie ballada pt "Żal za O" i słowa które brzmią "pieśni zostaną jak kamienie"
www.mietekdziem.republika.pl

2011-04-07  

Ja - moje-konto30@o2.pl

W Łodzi też na Was czekamy. Zapraszamy :))

2011-03-13  

Elżbieta Bernacka - Makuch - elzbietamakuch@interia.pl

List do Grupy ” Pod Budą “

Byłam w Brzesku na koncercie
grupy co się ” Pod Budą ” zwie.
Odżyły wspomnienia
i łzami wzruszenia,
oczy zaszkliły się.

Drodzy artyści,
jesteście tak bliscy,
sercom, w których miłość wciąż .się tli.
Były brawa gorące,
owacje na stojąco
i kilkakrotne wychodzenie na bis,

Gdy się słucha Waszych ballad, pieśni i piosenek,
balsam się rozlewa w duszy udręczonej.
Budzi się w człowieku, chęć do życia i działania,
odkrywamy, że jeszcze nie wszystko stracone.

Że choć czas upływa i w papierach lat przybywa,
nie musimy ulegać nostalgii.
Że wciąż potrafimy kochać się i marzyć,
bo ” naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami”.

Drodzy poeci, muzycy, bardowie,
dziękuję za twórczość co do nieba wznosi.
Za liryzm, dowcip i trzeźwy osąd
naszej niełatwej rzeczywistości.

Kochani artyści, wkrótce po koncercie
dostałam od męża w prezencie,
dwie Wasze płyty, kupione w cenie jednej.
Od tamtej pory, każdego wieczoru,
gdy kładziemy się do łóżka, mąż płytę puszcza
i zasypiamy kołysani Waszym śpiewem.

Rano gdy się budzę, znajome dźwięki słyszę
i smutek nie ma do mnie już przystępu.
Uśmiecham się do świata, znajduję czas dla brata
i sposób by do miłości zachęcić.

W ciągu dnia magiczne nutki,
tak wypieszczone i odpowiednie do treści,
budzą mój optymizm i wewnętrzną radość.
Chodzę z głową w chmurach i zniknął gdzieś ponurak,
na którego patrzeć się nie chciało.

Przy całej sympatii, i zasług Waszych uznaniu,
jedną tylko uwagę wnoszę,
nie żartujcie sobie z nieba kochani,
nie żartujcie sobie z nieba,
bardzo was proszę.

Z poważaniem , Elżbieta Bernacka-Makuch
studentka Oddziału Geodezji i Urządzeń Rolnych
Akademii Rolniczej w Krakowie, w latach 1974-1979

2011-03-08  

Adam T. Marck - atmarck@telus.net

Jeszcze jedno (stare) z cyklu 'Kocham Kraków'
________________________________________________________

Tam

Dorożkarskie konie w karminowych getrach
Biała róża samotna w ramie starej bramy
Złoty błysk z wieży... o Tatarach hejnał
Zwiewa gołębie w niebo... nad maszkaronami

________________________________________________________

Ściski,
ATM

2011-03-08  

Adam T. Marck - atmarck@telus.net

Po burzy...

Przeglądnij się w odbiciu krakowskiej kałuży
Nie wyciągaj stóp z wawelskiego błota
Chwila czekania nie zawsze się dłuży
Tę najlepiej skraca wiślana tęsknota

(Krakowskie słońce błyśnie,
jak zawsze, po burzy)

Kanadyjskie sciski,
ATM

2011-02-09  

Jerzy B.Krakus - j.bilyk@upcpoczta.pl

Śpiewacie wszędzie a kiedy w Krakowie. Już widzę np. krakowski rynek pełen słuchaczy. Za rok będzie 35 lat zespołu to może jeszcze dożyję dużego koncertu a finał widzę taki: spiewają razem: obydwie panie Sikorowskie oraz Pani Treter !
To byłby wspaniały tercet !

2011-01-31  

Aneta i Joasia - figoland@interia.pl

Witamy, córcia zaraziła się od mamy słuchaniem waszych wspaniałych piosenek. Oczekujemy na Wasz koncert w Zielonej Górze lub okolicy. Jesteśmy nawet gotowe jechać do Krakowa!1!
Podajcie nam tylko kiedy??? Pozdrawiamy

2011-01-24  

Ela Sidi - elasidi@yahoo.com

Na dobry humor i na zły, na nostalgię za Polską ...
Od lat jesteście stale ze mną. Dziękuję.
"Gojka z Izraela"

http://gojka.blog.onet.pl/

2011-01-06  

Magda - magdalena-2103@tlen.pl

Witam
Z niecierpliwością czekam na Wasz koncert w Kwidzynie. Pozdrawiam serdecznie całą brygadę :)

2010-12-28  

Sebastian z Łodzi - sebastian89@wp.pl

Witam was.Lubię wszystkie wasze piosenki.Każda kompozycja mnie urzeka.A już o tekstach nie wspomnę ,które wychodzą spod pióra Pana Andrzeja to już jest mistrzostwo.

Minęły 3 lata od waszego 30-lecia.Może czas najwyższy zacząć pracę nad nową płytą.Bo od płyty "Razem" wydanej w 2001 roku minęło 9 lat.A to sporo czasu.I może czas najwyższy pomyśleć o piosenkach już spokojniejszych,trochę przemijających ,które by mówiły o upływie czasu ,o przyjaźni między dwojgiem ludzi,nadziei i wiarze.

Co myślicie o tym drodzy fani?

Pozdrawiam serdecznie i życzę wam aby kolejny rok był jeszcze lepszy od 2010.

2010-12-03  

adi - atmarck@telus.net

Powroty - Kocham Kraków

Znudzony Adaś, na starym miejscu, w Sienną zapatrzony
Szpitalna Strasse w remoncie, obok Słowackiego
Angielski Johnny Walker wczorajszy, na cacy wstawiony
Dwa kroki od Sukiennic, Ratusza, Teatru Starego

Bursztynowe sklepy, srebra i gołebie w Rynku
Reklamy cudów, schmelzu - Lekcje niemieckiego
Czy wrócą "Sieg Heil" i "Drang nach Osten synku!"?...
I Übermenschow' "Ein Volk - Ein Reich - Ein Führer!"...
z poezja Goethego??

Ściski dla Wszystkich
A

2010-12-01  

jacek z Lublina - jacekgawronski@interia.pl

Witam Panie Andrzeju
Muszę Pana serdecznie przeprosić za sytuację gdzie mając przyjemność być na muzycznej uczcie w Świdniku 28 XI 2010 roku i biorąc podpisy rodzinne na nowej płycie zapomniałem złożyć życzenia andrzejkowe. Nie wiem jaki to może mieć wymiar w dalszym ciągu ale ta sytuacja spowodowała moje wyznanie chociaż na tej stronie ale też wiem,że nie jest Pan zwolennikiem komputera. Mając nadzieję, że jednak jakimś sposobem dojdzie to do Pana życzę dalszej śpiewualizacji naszego życia w Pana tekstach do końca świata i ani dnia dłużej bo w końcu ten spokój w ten czas już wszystkim się należy:). Pozdrawiam .

2010-11-19  

Karolek;) - karlos1978@o2.pl

ciesze sie, ze moge wyrazic sympatie jaka was darze. bylem na wsaszym koncercie w Chorzowie w u.r. Mimo uplywu czasu wasza muzyka jest nadal "aktualna". Moj 6-cio letni synek podspiewuje "ciotke Matylde". Sadzac po tym fakcie uwazam, ze wasze liryczne granie ma otwarta przyszlosc. Ja od 3 m-cy walcze w Afganistanie i wasza muzyka pozwala mi na trwanie w normalnosci. Bywa bardzo ciezko, ale zyje przyszloscia mimo przekory losu. Obiecuje sobie kilka szczegolnych wydazen po powrocie. Jednym z nich jest ponowne wysluchanie Was na zywo. Pozdrawiam i ponadczasowosci zycze!!!

2010-11-15  

Admin - t.zdulski@wp.pl

Pani Ewo - zapewne chodzi o piosenkę "Żal za Bułatem O." z płyty "Żal za..." z 1998 r. Grupy Pod Budą. Pełen tekst można znaleźć na tej stronie w zakładce "teksty", wybierając wymienioną płytę i klikając na żądaną piosenkę.
Miłej lektury!

2010-11-10  

Ewa - ewama7@wp.pl

Witam, uwielbiam wasze piosenki, ich liryczno-ironiczne teksty. Ostatnio chodzi za mną piosenka, która była na kasecie wydanej w 1998 roku, obok takich utworów jak "Zal za ....". Nie znalazłam jej w zadnym albumie z umieszczonych na stronie. Jest to taki wspominkowy kimat, a w refrenie słowa o czymś, co pachnie młodością "pierwszą wódką i pierwszą kobietą, kiedy czasy były ponure, ale bardziej wierzono poetom".
Bardzo proszę o pomoc, gdzie mogę znaleźć pełen tekst tej piosenki.
Pozdrawiam i życzę wielu nowych sukcesów!
Fanka z Wrocławia.

2010-11-04  

Renata - renata@kktv.no

Witam serdecznie, KOCHAM WASZA MUZYKE OD ZAWSZE !!!!!!!!!!!!
Od 18 lat jestem zona Norwega, pokochaj ja tak samo jak ja,
DZIEKUJE za wszystkie teksty i melodie-
zawsze byly-/a/ i sa ze mna w radosciach i we lzach
GRATULUJE JUBILEUSZU !!!!!!!!!!!!
Bede w Krakowie od 20 listopada przez 10 dni,
byloby cudownie moc Wam osobiescie pogratulowac i podziekowac :)
Gorace pozdrowienia Renata z mezem

2010-11-04  

ewa - rorewa@interia.pl

i ja chciałabym podziękować za lata spędzone z pięknymi utworami, uwielbiam "Balladę o walizce".
Przy okazji chciałabym sie spytać gdzie mogę kupić Naftalinowy Świat bowiem szczeniak pogryzł płytę a nigdzie jej nie ma. Błagam o pomoc.
pozdrawiam Ewa

2010-10-28  

Wiktor ze Szczecina - w.kasnicki@wp.pl

Dziękujemy z żoną za lata wzruszeń i refleksji, które dostarczają nam Wasze piosenki. Zapraszamy ponownie do Szczecina

2010-10-27  

wiesław tajak - wt1970@o2.pl

serdeczne pozdrowienia dla pana Andrzeja z zespołem od wiernego fana z Gorlic

2010-10-23  

Agnieszka - agn2626@wp.pl

Serdecznie witam i pozdrawiam Członków Zespołu "Pod Budą"- niesamowite teksty chwytające za serce nie jednego z nas , cudowna przyjemna i lekka muzyka to wizytówka tych znakomitych Artystów. Życzę samych sukcesów w pracy artystycznej i w życiu osobistym;)

2010-10-09  

Kasia - czajkowska.katarzynaa@gmail.com

Wasza piękna muzyka kojarzy mi się z moim dzieciństwem, w którym zostałam "zarażona" Wami od mojej mamy - waszej fanki od zawsze! Bardzo lubię wieczorami relaksować się w rytm "Pod Budą". Mam 19 lat i nie wstydzę się tego, że jestem waszą zagorzałą fanką i marzę o tym by wybrać się kiedyś na Wasz koncert.
Z pozdrowieniami, słuchając "Oglądamy niebo lipcowe" przesyłam buziaki i wyrazy szacunku :)

2010-10-03  

EWA -

Bardzo lubię muzykę grupy Pod Budą, słucham jej od wielu lat. Ona się nigdy nie zestarzeje.

2010-09-16  

jacekw7 - jacekw7@o2.pl

Serdecznie pozdrawiam , z tej strony rocznik '65 ... wiele wspaniałych wspomnień związanych z tą łysinką z sumiastym wąsem z wspaniałym wyczuciem ... lub umiejętnością stworzenia wspaniałego klimatu ... och'y i ach'y
Pozdrawiam
Jacek

2010-09-12  

Małgorzata - malgosiaig@op.pl

Byłam na koncercie w Śremie, jestem pod niesamowitym wrażeniem. Słuchanie Waszych piosenek na żywo jest czymś co trudno wyrazić w słowach...
Poza tym teksty piosenek prowadzą do razważań i przemyśleń. Było naprawdę SUPER. Życzę powodzenia.

2010-09-12  

ute i andrzej - utiandi@gmx.de

hallo,,,,
moja zona jest Niemka ,nie rozumie po polsku - mimo tego bardzo lubi Wasza muzyke,,,mamy wiele Waszych dyskow i chetnie zobaczyli bysmy Was na koncercie.... nie tracimy nadziei,,,,
serdeczne pozdrowienia dla calej Grupy z malego miasteczka w Badeni-Niemcy....

2010-09-11  

Bogdan i Majka - bodziusm@02.pl

Panie Andrzeju - słuchamy z żoną od 20 lat - jest Pan WIELKI - ale skąd się q......wa wzięła u Pana taka znajomość życia ?
DZIĘKUJEMY. Mikołaje choc to nie 6 grudnia - Pozdrawiamy

2010-09-03  

krakowianka - mojekonto_30@o2.pl

Zapraszamy do Łodzi. Czekamy :)

2010-08-24  

Beata - duczmalewska@mailbox.olsztyn.pl

Mam już parę lat i nigdy nie odważyłam się ani też nie czułam potrzeby powiedzieć jakiemukolwiek artyście ile znaczy dla mnie jego muzyka. No chyba żeby przypomnieć malutki epizod związany z młodości z Leszkiem Długoszem (szkoda, że dziś to już inny Długosz). Wy jednak to coś zupełnie innego. Muzyka - fantastyczna, głosy - poruszające do głębi, a teksty ....... - no cóż to dla mnie "muzyczne Tischneryki". Jesteście na każdą pogodę i niepogodę. Dajecie wiarę (tę prawdziwą), nadzieję i miłość. Całe szczęście, że jest Maja - Wasza muzyka przetrwa kolejne pokolenie. Słucham Was codzinnie (to chyba jeszcze nie choroba?!) i mam nadzieję jak najdłużej. Dzięki Wam łatwiej uwierzyć, że w tym zwariowanym świecie są jeszcze normalni ludzie. Pozdrawiam.

2010-08-03  

Marek Ratajczak - prawnik0@poczta.onet.eu

Słucham Was od zawsze, nigdy nie byłem na Waszym koncercie, mam 51 lat i umieram (takie życie) może jednak jeszcze zdążę was posłuchać na żywo jak to mówią): , może w Śremie tymczasem pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Fan MR
P.S.
Chciałbym pokazać Was mojej córeczce Zuzi - niedoszłej wiolonczelistce.

2010-08-01  

Joanna -

Bardzo lubię Waszą muzykę :)

2010-06-24  

Adam T. Marck - atmarck@telus.net

Zakupy w / Pozdrowienia z Toskani

Kupię sobie miasteczko
Na górze, na skale,
Mury przy nim, maki przy nim,
Cyprysy i... cztery krasnale
Widok dolin, pól i lasów,
Cykad czarowanie...
Będę marzył, czas marnował
I tak już zostanie... tak zostanie

Kupie także gaj oliwny
Na górze, na skale,
Krzesło stare, krzesło piękne
Pod młodym platanem...
Szepty ciszy, ptaków śpiewy,
Wiatru szumne granie...
Będę patrzył, słuchał będę
I tak już zostanie... zostanie

Dla niej kupie ogród wielki
Na skale, na górze
Pinie, dęby, jaśmin jasny
Bez i pnące róże...
Uśmiech słońca, chmur zaloty,
Ziół zaczarowanie...
Będę patrzył jak króluje / królujesz
I tak już zostanie... tak zostanie

***

Sciski toskanskie,
A

2010-06-23  

Andrzej Kowalów - andrzejkowalow@interia.pl

Witam serdecznie.Piekne teksty i muzyka Waszych piosenek zauroczyły mnie.To wręcz jakaś metafizyka.Wspaniałe.Mam przyziemne pytanie,a mianowicie;czy Państwo koncertujecie też na małych nieprofesjonalnych np. wiejskich scenach?Czy taki koncert jest możliwy,jakie macie Państwo wolne terminy, oraz jakie są koszty?Prowadzimy z żoną taki mały dom gościnny Noce i Dnie w Szklarach Dolnych woj.dolnoślaskie gm.Chocianów.Niezwykle miło by było Państwa gościć w naszych skromnych progach.Z wyrazami szacunku Urszula i andrzej Kowalów.

2010-06-16  

mario - mario@premium.pl

A czy kiedyś zagracie w kóncu we Wrocłwiu?

2010-06-05  

Beata Erkiet - aerkiet@optusnet.au

Dziekuje za wiele lat sluchania waszych cudownych piosenek, wspominam wspanialy koncert w Melbourne. Pozdrowienia beata

2010-05-29  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

KOchani dziękuję.. było cudnie, z piosenkami w uszach i sercu czekam na kolejny raz, przyjeżdzajcie, Warszawa czeka i zaprasza

2010-05-22  

dana77 - cyryla777@op.pl

Kochani...uwielbiam Was słuchać - szkoda,że mieszkam tak daleko od Krakowa...tak jakoś omijacie pn.część wielkopolski a wierzcie mi na słowo,że Piła jest piękna!
Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!!

2010-05-14  

Danuta Biernat - danka5510@poczta.onet.pl

Ale jesteście fajni, tylko jakby Was za mało.
A moze to Pan Andrzej już trochę za leniwy. Taki głos ! Wielki talent...
Cieszę sie ze moglam usłyszeć Pana utwory.Niespotykana interpretacja i barwa głosu..:) czekam na jeszcze..

2010-05-06  

Piotr - sp5eel@gmail.com

Dziękuję za te wszystkie lata z Wami, od płyty "Pod Budą" do dzisiaj, ilekroć mam chandrę po prostu słucham Waszej muzyki.
Pomaga! Życzę Wam po prostu: grajcie jak najdłużej!
Pozdrawiam

2010-04-25  

Grażyna Kotecka - grazyna.morska@gmail.com

Dziękuję przeserdecznie za to, że mogę z Wami być od 33 lat. Za muzykę z serca, za teksty z duszy, za dawanie mi tylu chwil radości. Za nadzieję, za dawanie sił i wiary w lepsze dni. Za wiarę, że kochać warto nawet wtedy, kiedy się już zdaje, że na miłość za późno... Za refleksję nad własną niedoskonałością, za danie pewności, że zwykli ludzie są cudem tego ziemskiego padołu. Że zburzone marzenia odżyły... Dziękuję z serca.

2010-04-21  

Marek - keramik_35@poczta.onet.pl

Jest to grupa muzyczna naj... naj.. lepsza z polskich jakie znam, Teksty - OK, Muzyka - ok.. I zastanawiajaze mimo 33 lat dziłalnosci zawsze słucha sie tej muzyki z wielka przyjemnościa. TAK DALEJ

2010-03-25  

a. - anna.musialik@wp.pl

Poooomocy.
Czy ktoś ma, gdzieś ma, wie gdzie znaleźć Ciotkę Matyldę w wykonaniu Magdy Umer? Kiedyś śpiewała to na koncercie jubileuszowym, a mi przepadło, jak kamień w wodę.
Poomocy.
ania.

2010-03-17  

Gzrzegorz W. - greg61@hol.gr

Chcialbym zaznaczyc, ze jestem Waszym fanem od samego poczatku, do tego stopnia, ze w roku 1981 zamienilem plyte Maanamu na Wasza pierwsza plyte "Pod buda". Przez te wszystkie lata Wasza muzyka dostarczala nam wiele wzruszen i pieknych wrazen i mysle, ze nalezy sie Wam wielkie DZIEKUJE. Wydawac by sie mogla, ze nic w Waszej tworczosci mnie juz nie zaskoczy, a jednak... Oto wpadla mi w rece plyta Krakow-Saloniki i... kompletne oszolomienie. Przepiekne utwory, zwlaszcza te przeplatane klimatami greckimi i jak zwkle wspaniale teksty. Zrozumiale dla mnie tym bardziej, ze od wielu lat mieszkam w Grecji. No i glos Majki... wspaniale brzmiacy zarowno w polskich, jak i greckich piosenkach. Mysle, ze moge te plyte dac do posluchania moim greckim znajomym i chyba pokusze sie o przetlumaczenie im utworu "Glos z oddali", aby pokazac, ze Polska i Grecja wcale nie sa od siebie tak daleko.

2010-03-12  

Mirosław Paździejewski - Łódź - UCK88@tlen.pl

Chcę podziękować za Wasze wszystkie płyty których słucham ze wzruszeniem. Właśnie przesłuchuję Waszą ostatnią-rodzinną płytę i bardzo mi się podoba . proszę o jak najwięcej. Gorąco pozdrawiają fani z Łodzi.

2010-03-11  

bodar - baranek26071980@interia.pl

Tworzycie świetną muzykę i wspaniały klimat!!!!

2010-03-01  

Andrzej Urbański - andrzej.urbanski@poczta.onet.eu

Drodzy wirtuozi "Pod Budą"!

Może zawracam Wam gitarę,,jednakże pragnę zaprezentować zwłaszcza "Malinie"(przepraszam Maestro za zbytnią familiarność!) utwór ,dedykując go Waszemu kunsztowi.Mam nadzieję na ewentualną współpracę tekściarską.

PS:Dziękuję za wspaniały koncert w Bydgoszczy w dniu 25.02.2010r.


"Epistoła dla progenitury"

Wszyscy go uczą literek
Albo tabliczki mnożenia.
"Jedz szpinak , kaszkę , koperek!",
Już dość ma czapki noszenia.
Myśli sobie mały człowiek:
"Kto też potrafi tak wróżyć,
Żeby mrugnięcie mych powiek
Sprawiło , bym stał się duży?"
Trze aż iskrzy szklaną kulę,
Złotą rybkę błaga , prosi,
Do aniołków wzdycha czule -
Nic! - wciąż małą powłokę nosi.
Pozostało więc kruszynie
Wziąć misia albo laleczkę,
Ruszyć pajaca na linie
I o dorosłości pomarzyć troszeczkę...
Ległby wtedy na kanapie,
Lekcji odrabiać nie musiał,
Niech reszta słucha , jak chrapie,
Niech reszta siedzi jak trusia.
Zaciągałby się też fajką,
Popijał czerwonym winkiem,
Och! Życie byłoby bajką -
Porządzić córką lub synkiem.
Pozycje zaliczałby nocą
(Czasem też z literatury),
Budzik dzyń!!! Żony:-"Wstawaj!" -"Po co?"
"Tyrać dla dziatwy do emerytury!"
W mig brzdąc z zadumy ochłonął
I pobiegł wkuwać formułki,
Bo nawet on - malec - pojął,
Że lepiej rzec: -"Mamuś,daj z malin konfiturki".


Gorąco pozdrawiam cały zespół - "Szyderniczek".
Powielam ten tekst z uwagi na moje gapiostwo związane z błędnym podaniem mojej poczty elektronicznej(ta podana ze słowem "onet" jest właściwa).
2010-02-27  

basia z lodzi - barbara@op.pl.

p.andrzeju.chociaz jestem od pana troche starsza
to zawsze poniosa mnie nogi gdzie jadlo trunki i milosc
ja czuje wtedy ze zyje i spiewam ;umarl w butach;

serdecznie pana pozdrawiam

2010-02-26  

Marzena Graczyk - marzena.gracz@op.pl

Chciałam dodać ,że macie bardzo ładną i czytelną stronę internetową pozdrawiam więc też waszą ekipę od stronki internetowej

........i wpadajcie czasami do Bydzi(Bydgoszczy)
POZDRAWIAM Marzena

2010-02-26  

Marzena Graczyk - marzena.gracz@op.pl

Cieszę się, że Opatrzność powołała Was do tworzenia,która daje mi wiele radości,przyjemności pobudza do myślenia i autorefleksji BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!

zasłuchana Marzena

2010-02-24  

kotek pod budą -

jesteście najlepsi
pod budą pany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
;))

2010-02-23  

Alabama - ala.osiedlowa@wp.pl

Kochani!!! Dzięki waszej muzyce wierzę , że są w tym kraju normalni ludzie...Nabyłam droga kupna ostatnie dwie płyty...Kraków- Saloniki i Sprawy Rodzinne.. i od kilku dni mamy z Marusiem moim święto!!!Majka doskonała.Andrzej - dusza nasza ... teksty , jak zwykle powalające...Miło byłoby w naturze sprawdzić , czy życie naprawdę jest niezdrowe..chociaż cholernie piękne...???I oby nigdy na naszych policzkach nie zagościły krople trosk...DZIĘKUJEMY>>>Ala i Marek z Grodziska Wielkopolskiego.

2010-02-20  

kocham -

kocham pod budą

2010-02-15  

Marek Antoniak - ma@multibond.pl

Zapraszam gorąco do Łodzi. Mamy tu nową dużą halę widowiskową. Świetnie się spisuje przy różnych klimatach muzyki. Miło by było pójść tam na Wasz koncert.
Mam nadzieję, że władze miasta o tym pomyślą.

Dzięki, że Wasza muzyka się nie starzeje. Taki klimat to jest coś!

P.S. bardzo ładna stronka. Pokazuje Was takich, jacy jesteście.

2010-02-15  

kazik -

jesteście wspaniali i to wszystko

2010-02-06  

Piotr Ch. - jp.chudzinscy@neostrada.pl

Panie Andrzeju
Prawdziwe słowa uznania za to czemu jest Pan muzycznie wierny od trzydziestu ponad lat.
Nadal czekam na piękne piosenki.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Ch.
PS.
Dlaczego tak strasznie rzadko bywacie ze swoją muzyką w Poznaniu ?

2010-01-29  

Adam Marck - atmarck@telus.net

Drodzy Pod Buda,
pare lat temu widzilem i sluchalem Was w Vancouver, BC.
Ostatnio, sluchajac Was (stare i nowe nagrania), napisalem:


Trylogia dnia i nocy... pisana Pod Buda
________________________________

Zmierzchem...

O zmierzchu by sie pilo i spiewalo
O czyms marzylo, snilo sny
Chocby z duchami pokumalo...
Chocby wspomnialo dawne dni

O zmierzchu by sie drzwi zamknelo
O „tamtych” ludziach pogadalo znow
Stare milosci napomknelo...
Nic a nic wiecej chcialo juz


Noca...

Po nocy by sie gwiazdy policzylo
Po drogach snu pedzilo... tu i tam
Nawet szalona mysl wysnilo
Nawet do niebios doszlo bram

Po nocy bylby inny dzien...
Po dniu nastepna noc zaspana
Niechby nie byla jak dnia cien
Niechby... trwonila czas do rana


Porankiem...

Porankiem by sie oczy rosa mylo
Starlo wczorajszy, szary kurz
Troche ze sloncem podroczylo
Zle sny zapomniec chcialo juz

Porankiem by sie szlo po lace
W lesie wloczylo, tam i tu
Chmury liczylo niebochcace
Zerwalo polny kwiat... ze snu

Porankiem by sie okno otworzylo
Schwytalo zapach swiezych bzow
O lepszych czasach pomedrzylo...
Od zycia wiecej chcialo znow

______________________________________________________

Sciski,
A

2009-12-20  

zenek - zderegowski@gmail.com

dziekuje za piekne piosenki i za wspaniale slowa dzieki nim przetrwalem z dala od kraju i rodziny 12 lat i nadal jestem normalnym . zycze wam wesolych swiat oraz obwitych wydarzen i nastepnych nie 30 ale 60 lat moze jak dozyje nadal was bede sluchal napewno z aparatem sluchowym a wy i tak bedziecie wieczni pozdrawiam caly zespol

2009-12-06  

Zbigniew Ungeheuer - portius@poczta.fm

Kochani !
Dzisiaj w niedzielę ( Św. Mikołaj) 2009 od samego rana słuchamy Waszej niezwykłej płyty "Żal za" . Teksty i muzyka są fascynujące. Nadały temu dniu specjalnego klimatu i przyznam też , że i polało się kilka szczerych łez. Mieszkam w Krośnie mam 57 lat i wiele życiowych planów. Wasza muzyka zawsze dodawała i dodaje mi natchnienia do twórczej pracy i wywoływała wspominania miłych chwil, które minęły. Jestem założycielem i prezesem Stowarzyszenia Portius w Krośnie. Stowarzyszenia, które pielęgnuje tysiącletnią przyjaźń Polsko-Węgierską i stare związki naszego Regionu z Węgrami. Poza tym jesteśmy organizatorami cyklicznego "Festiwalu Win Węgierskich im. Portiusa w Krośnie. W tym roku, w sierpniu, odbył się już VII festiwal. Było na nim kilkanaście tysięcy ludzi. Festiwal który organizujemy sami trwa trzy dni ( piątek, sobota i niedziela). Festiwal zawsze połączony jest innymi wydarzeniami pełnymi historii, tradycji, piękna i kultury. Niejednokrotnie myślałem o zaproszeniu Was na nasz festiwal do Krosna zwanego "Małym Krakowem". Poza tym chciałbym osobiście poznać Pana Andrzej Sikorowskiego oraz pozostałych członków grupy "Pod Budą". Przesyłam jeszcze raz gorące pozdrowienia i podziękowania za Waszą ponadczasową muzykę.

2009-12-04  

Karolina - twojaulubiona@op.pl

Od roku próbuję kupić Waszą płytę z kolędami. Kiedyś ją miałam i niestety pożyczyłam... Gdzie można ją kupić ? Czy będzie jakieś wznowienie? Pomocy !
Pozdrawiam cały Zespół i wszystkich Jego wielbicieli !

2009-11-29  

M -

POZDROWIENIA Z SZAMOTUŁ Zapraszamy ponownie !!!

2009-11-27  

pp -

czekamy na kocert! Oświęcim, POZDRAWIA

2009-11-21  

artur wziątek - artur.wz@op.pl

naprawdę wspaniały zespół i wspaniałe utwory.
jako dzieciak jeździłem z rodzicami po Polsce i zawsze w samochodzi rozbrzmiewała wasza muzyka, moge śmiało powiedzieć ze zostałem na was wychowany!

dzieki za to że jesteście pozdrawiam i życzę wielu sukcesów

2009-11-17  

Dana - dana21@poczta.onet.pl

Dużo ciepłych słów i gratulacje z okazji jubileuszu! Pamiętam was z Krakowa, gdy śpiewaliście m.in. w Rotundzie. Byłam wtedy studentką UJ, a dziś również obchodzę jubileusz 30- lecia pracy w szkole. Lubię brać w ręce swoją gitarę i pośpiewać wasze piosenki przy ognisku, wśród przyjaciół. Dziękuję Wam za to, że jesteście i dajecie nam wiele radości.

2009-11-12  

Andrzej Braun - Andrzej@Filatelista.de

Hej Kochani!!!
slucham Was podczas pracy przy komputerze i nie tylko!!(mysle ze mam komplet waszych CD).
Wrocilismy z Zona po 20 latach emigracji,mieszkam w pieknej wiosce kolo Lodzi(wysniony dom,las ,natura,piesek Lussy ,kotek Mimi).
Wasze piosenki bardzo mi pomagaja,jesli bedziecie w Lodzi ,serdecznie zapraszam,dom stoi otworem !!!!!!!!
Kiedy beda Wasze koncerty w Lodzi,prosze o info!!!.
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej z Bukowca

2009-11-06  

maria teresa szabo - mariateresa.szabo@gmail.com

Gratulacje dla calej grupy, szczególnie dla jej zalozycieli! Trzymajcie sie dalej i nie dajcie sie zepsuc trendom. Slucham Was chetnie, juz od 30 lat... Teraz z Wegier, jestescie dla mnie swoistym kontaktem z krajem. Dziekuje,
równiez Waga, urodzona jesienia - w pazdzierniku:-)

2009-11-04  

Dominika -

Gratulacje dla mojego ulubionego zespolu! Zycze :trzymajcie tak dalej! Czekam na koncert w Warszawie..

2009-10-30  

Jerzy Z - jerzy.zamarlik@neostrada.pl

Sto lat, z okazji tak fantastycznego jubileuszu.
Następnych kapitalnych płyt,świetnych koncertów i dużo zdrowia. Wasz wieloletni fan Jerzy.

2009-10-16  

Marysia :) - marysia.zykubek@wp.pl

Wielki szacunek dla waszego zespołu ^^
Życzę dalszych sukcesów i kolejnych 30 lat istnienia .
Mam prośbę czy ktoś mógłby mi przesłać piosenkę, albo podać link na stronkę internetową z takiego portalu gdzie ona jest i można ją ściągnąć : )
piosenka nosi tytuł " Piosenka dla Figi "

2009-10-16  

agata -

Szkoda że mieszkam tak daleko :(
Chciałabym słuchać Was na żywo :)
Dzieli mnie od Was pół Polski, ale i tak kiedyś się wybiorę aby Was zobaczyć i posłuchać :))
Agata

2009-10-16  

Ula - uriel-s@o2.pl

Wielki szacunek dla waszej twórczości.Pozdrawiam serdecznie życząc kolejnych trzydziestu lat tak owocnej pracy artystycznej. Czekam z niecierpliwością na koncert w Krakowie!Ula

2009-10-15  

Adam - adam.kumorek@neostrada.pl

U mnie w domu cały czas lecą płyty "Pod Budą". Ewentualnie Maja Sikorowska albo "Pasjans na dwóch". W samochodzie to samo...Bardzo chciałbym aby zespół zagrał koncert, obojętnie gdzie.
Piosenka "Zmowa z zegarem" opowiada o mnie. Moja żona kocha "Żal za Piotrem S." a czteroletnia córka "I nic i nic".
Serdecznie pozdrawiam cały zespół.

2009-10-11  

wladek - wladd1@tlen.pl

Dziś obejrzałem Zacisze gwiazd w TVP 2. Przy okazji zajrzałem do Wikipedii i okazało się, że ta emisja to chyba nie przypadek. Wczoraj Panu Andrzejowi stuknęła sześćdziesiątka. STO LAT Panie Andrzeju i jeszcze wiele cudownych ballad i cudownych śpiewanych felietonów, które chyba najbardziej lubię. I jeszcze jedno... Pana śpiew w duecie z córeczką powoduje u mnie "ciary" Jej głos i sposób śpiewania jest cudownym rozwinięciem Pana talentu, Jak człowiek tego słucha, to jest pewien, że Bóg istnieje.

2009-10-10  

Izabela - laura2881@wp.pl

Bardzo czekam na kolejny koncert w Poznaniu :)

2009-10-08  

Andrzej - viola48@tlen.pl

Cóz napisac- swiat bylby szary , ponury i taki "malutki" bez Was!!!!!!!!! To tak jak zakochac sie w Bieszczadach- człowiek raz pojedzie i "przepadł" na zawsze.
Powodzenia

2009-10-08  

pp -

Kiedy jakiś koncert?

2009-10-04  

Iwona K. - ick27@wp.pl

Chciałabym złożyć życzenia urodzinowe (mimo że już spóźnione) Panu Andrzejowi Sikorowskiemu w jego 60 urodziny, aby jego twórczość była cały czas tak wspaniała jak dotychczas i tak jak do tej pory stanowiła przykład mało modnego już patriotyzmu, umiłowania prostoty, szacunku do istnienia kogokolwiek i czegokolwiek. Panie Andrzeju, jestem gorliwą fanką, która przez lata miłości do Pana twórczosci, przy jej pomocy pokonała lęk bezsensowności i nauczyła sie cieszyć tym co jest...Dziękuję. Iw.

2009-09-24  

Kazimierz C. - kcach@wp.pl

Po koncercie w Krasiczynie podzedłem do pana Andrzeja S. z prośbą o dedykację na płycie. Prosiłem o wpis:" Miłośnikowi mojej twórczości". Pan Andrzej uśmiechnął się i napisał: " Miłośnikowi tego co robię".
Pozostanę jednak przy swoim. To jest twórczość. Prawdziwa twórczośc. Tych tekstów nie mógłby napisać nikt inny. Wyczuwa się, że są prawdziwe i ważne dla autora.
" Moje dwie ojczyzny" jest najpiękniejszym utworem patriotycznym. Bo przecież istotą patriotyzmu jest, że " tylko w tym jednym kraju potrafię kochać i płakać". Czy może być piękniejsze wyznanie tego , co jest w życiu ważne niż "Moje wyznanie"? Sądzę, że rację przyzna mi wielu mądrych księży. Czy można napisać piękniejszą piosenkę czym jest rodzina, niż 'Moje kobiety", a dla córki piękniejszą niż "Głos z oddali"? Pan Anrzej pokazuje, że można odnieść sukces i pozostać sobą, a sprawy naprawdę ważne są ważne dla wszystkich.

2009-09-19  

Jarek Domagała - koment25@gmail.com

Witam moich Idoli. gdzie można kupić bilety na Wasz koncert? Właśnie kończę 50-tkę , i miło byłoby zobaczyć was wreszcie na żywo... i blisko... a jeśli nie blisko , to daleko. odpiszcie

2009-09-19  

beniamin82 - beniamin.mucha@poczta.fm

Dostałem ostatnio kilka płyt winylowych od starszego kolegi z pracy, i była wśród nich "Lecz póki co żyjemy".

Od dwóch co najmniej tygodni tylko tego słucham na gramofonie. Jak byłem mały to rodzice słuchali waszego zespołu z kaset. A teraz ja się zafascynowałem. Dzięki za wprowadzenie wspaniałego klimatu do mojego domu.

2009-09-16  

spiritofecstasy - rafal78@onet.eu

Witam serdecznie.Gratuluje Wam z całego serca tak długiego i pięknego okresu twórczości...Twórczości nierozświetlonej setkami błyszczących billboardów i czerwonymi dywanami komercyjnych gali...A jednak twórczości,która wnosi do serca więcej niż wszystkie wielkie projekty razem wzięte.Gratuluje piosenek,które udowadniają,że i dzisiaj sa prawdziwi artyści,którzy tworzą z pasją,a nie dla kolejnego,jednosezonowego rozgłosu!Dziękuje Pani Anno,dziękuje Panie Andrzeju,dziękuje Pani Maju...!!!Powstaliście w roku,w którym ja przyszedłem na świat.I mam nadzieje,że wasze słowa bedą mi towarzyszyć do końca...''...bo w tym życiu,to nam jakoś życia ciągle mało...''Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów!

2009-09-07  

marek - marc15m@op.pl

Witam serdecznie .Slucham Was kochani o d 20 lat i tylko jednao mam marzenie ,by po prostu Was spotkac .Wypic piwo i porostu pogadac.
Marzenia niby sie spelniaja ,kto wie moze tak jest?
Serdeczne Pozdrowienia
Chyle glowe przed glosem corki.Polaczenie Waszych glosow stworzylo glos Was dwojga ,a jest naprawde cudowny .
Zycze duzo sukcesow .

2009-09-03  

the_outsider - m.kamocki@wp.pl

jest kilka piosenek, kilka utworów, ja do końca tego wytłumaczyć nie umiem, ale są piosenki i wiersze w których to się czuje - w słowach, w muzyce, między wierszami. czuje się nostalgię, czuje się tęsknotę za nieosiagalnym, niemożliwym. czuje się... właśnie, w międzyludzkim języku to nie jest do wypowiedzenia. łzy spływają same. ... i Wisła czysta jak kryształ.

dziękuję wam za parę utworów które mogę do tej grupy zaliczyć.

2009-08-23  

Karolina - shizmma@interia.pl

Dziękuję Wam za Waszą twórczość, bo pozwala mi przetrwać w tej oszalałej rzeczywistości. Mam dopiero 20 lat i już zaczynam się gubić, ale dzięki Waszej muzyce zawsze w końcu odnajduję tę właściwą ścieżkę. Słucham Was odkąd pamiętam, bo na szczęście mam mądrych rodziców, którzy zarazili mnie miłością do Waszej muzyki. Dziękuję...

2009-08-14  

zuzolka - zuzanna.r@interia.pl

Pozdrawiam cały zespół, Jesteście Wielcy!!!! Ja słucham Was od zawsze i zaraziłam tym moją córkę, teraz ma 12 lat i też uwielbia Wasze piosenki. Grajcie do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej:)

2009-07-30  

Mariusz -

Takich Ludzi jak Wy brakuje na tym świecie... :)

2009-07-28  

Andrzej - zuber@poczta.onet.pl

Marzę czasem, żeby zabrać moją żonę na koncert Pod Budą w rocznicę naszego ślubu i żeby - skuszony licznymi prośbami i błaganiami - zespół wpuścił mnie na scenę, żebym mógł złożyć żonie życzenia i żeby dla niej coś zaśpiewali...

Kiedyś już byliśmy na takim koncercie, miałem kwiaty, ale.... zabrakło mi jaj, czego do dzisiaj żałuję :)

O, takie wyznanie chciałem złożyć grupie Pod Budą! Najlepszego :)

2009-07-22  

Michal -

BYLIŚCIE JESTEŚCIE BĄDZCIE Z WAMI ŁATWIEJ SIĘ ŻYJE I ROZUMIE TO CO SIĘ DZIEJE

2009-07-12  

Tomek z Cieszyna - tdzienkiewicz@yahoo.pl

Byliście, jesteście i będziecie wspaniali. Mimo młodego wieku uwielbiam Państwa muzykę, która towarzyszy mi prawie codziennie od kilku lat i... w ogóle się nie nudzi. Byłem dzisiaj wraz z Rodzicami pierwszy raz w życiu na Waszym koncercie w Bielsku - Białej i jestem zachwycony, z pewnością będziemy również na kolejnym w pobliżu mojego miasta. Serdecznie dziękuję za autografy oraz zdjęcia. Wszystkiego dobrego!

2009-07-02  

monika -

Gorąco zapraszamy na najbardziej klimatyczny festiwal muzyki folkowej w Polsce "Krotoszyn Folk Festiwal" 7-8 sierpnia w Krotoszynie!Wystąpią Adikanfo, The Heptones,Russkaja, Dhoad Gypsies From Rajasthan, Napra, Dazkarieh, Fanfara Kalashnikov, De Press, Smod, Gadająca Tykwa.
www.folk.krotoszyn.pl

2009-07-01  

Piotrek Gryś - ip55@wp.pl

Na początku, chciałbym pogratulować Panstwu przekroczenia tej równej - stki.Właściwie jesteśmy równolatkami.Urodziłem się 10.10 1977r ;)
Wychowałem się na piosenkach Pod Budą.Miałem przyjemność być na koncercie w Teatrze Wielkim w Łodzi na 20-leciu Państwa i swoim:).Jesteście jednym z niewielu zespołów,który pozostaje wierny swojemu stylowi.Naprawdę z wielką przyjemnością lubię słuchać Państwa utworów.Zawsze chętnie do nich wracam.Nawet kiedy to piszę,słucham płyty "Żal za".
Serdecznie Państwa pozdrawiam.Życzę następnych tak okragłych rocznic:)
Piotr Gryś

2009-06-28  

Zbyszek - znobi@o2.pl

Byłem dzisiaj w Jedliczu. to cudowne że przyjeżdżacie do takich małych miasteczek galicyjskich. Wspaniały koncert !!! Piekna , prawdziwa muzyka która nawet pogodę sprowadza. A teksty -zresztą znam je prawie wszystkie na pamięć i mogłem sobie śpiewać razem z Wami . Tak jak przed dwoma laty w Krośnie -było cudownie! i już czekam na kolejny Wasz koncert. A z resztą nie można tych uczuć opisać do tego trzeba poety.

2009-06-28  

Marlena - madlen-82@wp.pl

Koncert w Jedliczu super. Mam autografy (nie pierwszy raz), mam płyty, zamieniłam nawet kilka zdań z p.Ania i p.Mają które serdecznie pozdrawiam. I nawet zaspiewały piosenkę o której wspominałam poniżej :)

2009-06-25  

Marlena - madlen-82@wp.pl

Marzenie: usłyszec "Moja druga strona" na żywo :) albo "Ta sama miłość" która zaśpiewa p.Maja i p.Ania :) pozdrówka

2009-06-25  

Marlena - madlen-82@wp.pl

Pod Budą w Jedliczu HUUURAAA!!! nie mogę się doczekać :)

2009-06-22  

Gosia - analiza@onet.pl

Dziękujemy za wspaniały występ w Nekielce. Jechaliśmy 150 km. Dziękujemy za zdjecia i autografy. Maja jest wspaniała.

2009-06-21  

Deve -

Dziękuję za koncert w gliwicach! Dobrze, że są jeszcze takie zespoły jak Wy.

Podobała mi się bardzo zapowiedź "Bardzo smutnej piosenki retro". Kto za 30 lat będzie śpiewał piosenki z tegorocznych festiwali...

Dzięki!

2009-06-21  

wojtek - woju57@interia.pl

Witam.Jestem zaszczycony idumny że mogłem w moim marnym życiu być kilka razy na Koncertach Wielkiego,Cudnego Zespołu POD BUDĄ.Byłem na koncertach mojej ukochanej Grupy w Krakowie(kilka razy) w Warszawie,Krasiczynie,a ostatnio w Lesku.Cunie,CI LUDZIE,MAJA,PAN ANDRZEJ,PAN MAREK TOMCZYK są WSPANIALI.Nie dość że pięknie śpiewają i grają to jeszcze miałem zaszczyt z tymi Wielkimi Artystami porozmawiać.Dostałem autografy,nawet z Panem Markiem T.zapaliłem przed koncertem papierosa!!!!!!Wspaniały CZLOWIEK I GITARZYSTA.I mam piękne zdjęcie które wisi na scianie w domu na czołowym miejscu.Piękna MAJA po mojej prawej stronie PAN ANDRZEJ po lewej a ja w środku.Dziękuję WAM BARDZO.

2009-06-20  

maciej orlowski 63-900 rawicz szymanowo 94b - morlowski1@op.pl

Jestem 55-letnim chirurgiem,słucham Was na dyżurach,w samochodzie,podczas prac w ogrodzie itd.Co takiego jest w Waszej muzyce,że nigdy się "nie osłucha".Utwory sprzed dwudziestu lat brzmią tak samo dobrze jak obecne-własnie odtwarzam Blues o starych sąsiadach (1992) i Razem (2001)-czyste głosy,czyste dzwięki i urocze teksty.Pozdrawiam i wielu dalszych sukcesów.Maciej Orłowski

2009-06-20  

Marcin - marcin.l.7@wp.pl

Kochani! Wasza muzyka jest niesamowita. Daje nam siłę do życia i nadzieję na lepsze jutro. Tylko przy waszych piosenkach można się wzruszać do łez . Byłem z żoną na koncercie w Rzeszowie z okazji 25-lecia zespołu. Ten wieczór zostanie na zawsze w naszej pamięci, był cudowny.Dziękujemy , pozdrawiamy i czekamy na wasz koncert ponownie w Rzeszowie.

2009-06-13  

Piotrek - szakalito23_1982@wp.pl

Pod Budą jest zajebiste!!!.:)

2009-06-07  

tds -

ja również dziękuję za koncert w Ursusie. Wspaniały. Pięknie śpiewacie (i gracie), tworzycie niezwykłą atmosferę, przywołujecie wspomnienia. Wszystkiego najlepszego dla całego zespołu!

2009-06-06  

Kamino70 - mskowronska@wp.pl

Byłam dzisiaj na Waszym koncercie. Dziękuję za wspaniały wieczór w dobrym towarzystwie i przy wspaniałej muzyce.
Pozdrawiam serdecznie
ursusianka

2009-06-06  

Grzegorz - gregor2008@vp.pl

Urodziłem się w 1977r. będę słuchał Waszych utworów wiecznie.
Dziękuję, Pozdrawiam.

2009-06-04  

mich - rogall3@poczta.onet.pl

witam serdecznie. mam 21 lat i wiadomo jak to mlodziez slucham muzyki troche szybszej, ale moi rodzice nauczyli mnie sluchac waszych piosenek i w tej chwili w moim aucie sa cztery plyty z wasza muzyka i piata z ??????? Bóg wie czym. Zawdzięczam moim rodzicą żę nauczyli mnie sluchac waszych utworow i nie wstydze sie tego przyznac przed moimi kolegami. Pozdrawiwam i dużo radości na koncertach

2009-06-02  

marek - lasikm@tlen.pl

Panie Andrzeju
Wspominam spotkania z grupą sprzed ponad trzydziestu lat i ........... jesteście lepsi od dojrzałego , starego wina. Nawet od skrzypek. Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne spotkanie, już nieliczę, które.

2009-05-28  

Grazyna Jarosz - grazyna.jarosz@vive.com.pl

z wielkim sentymentem oglądając (po raz pierwszy) Waszą stronę wróciłam do dawnych lat. Serdecznie pozdrawiam Grażyna

2009-05-26  

Arleta - a-kr@tlen.pl

Dobrze ,że jesteście!! Te piosenki są mi bardzo bliskie- bo to o mnie. Dzień bez Waszej płyty to dzień stracony. Pozdrawiam serdecznie :))

2009-05-12  

wlodek - kosiorek@anb.com.pl

Kochani,
jak to dobrze że jesteście, że może być i mądrze i melodyjnie, że prawie wszystko o czym śpiewacie jest o mnie - albo o mojej Królowej Matce. wielkie dzięki za "już", czekam na nową płytę.

2009-05-04  

sz -

właśnie wróciłem z koncertu z okazji dni kolbuszowej - pozdrowienia dla zespołu! :-)

2009-04-30  

Zbyszek - zbigniew.wojczak@interia.pl

Panie Andrzeju - dzięki za wspaniały "pasjans na dwóch" z Grzegorzem Turnauem. czekamy na "Pod Budą" w Poznaniu. Przyjeżdżajcie :) Fani czekają.

2009-04-29  

czapkiewicz - doradztwokrakow@interia.pl

czekam na koncert w okolicach Zakopanego

2009-04-28  

Impresariat -

Niestety, na festiwalu będzie wesoło, kolorowo i cudownie. To będzie bardzo udany festiwal. Do nas zaproszenie nie dotarło. Czyżby poczta...?

2009-04-27  

młoda -

no wlasnie, kiedy w Opolu? niedlugo krajowy festiwal polskiej piosenki... milo by bylo was tam uslyszec

2009-04-20  

Grażyna - ako_ako@tlen.pl

Serdecznie dziękuję za wspaniały koncert w piątek 17.04 w Zabrzu. Bawiłam się świetnie. Jeszcze raz dziękuję.

2009-04-19  

Tomek - tomek@anrix.pl

Fajnie że jesteście :)

Pozdrawiam

2009-04-16  

Paweł -

Pozdrawiam cały zespół

2009-04-12  

antoni czapkiewicz - doradztwokrakow@interia.pl

Całej Budzie i rodzinom wszystkiego najlepszego z okazji Wielkanocy !

2009-04-10  

alma - alma52@op.pl

słucham jeszcze starej analogowej Waszej płytki - balsam dla duszy. A kiedy usłyszymy Was w Opolu?

2009-04-06  

taka jedna ania - kos24@op.pl

Panie Andrzeju, dziękuje za koncert w Lublinie. Jest Pan niezwykłym profesjonalistą. Długo się zbieram z podziękowaniami, ale Pana piosenki kilka lat temu pomogły mi przetrwać najtrudniejszy czas w moim dość młodym (wtedy i chyba jeszcze wciąż) życiu. Piosenka Moje dwie ojczyzny dala mi silę, żeby wrócić do Polski i zacząć wszystko od nowa- bo ja też tylko w tym jednym kraju potrafię kochać i płakać. Nigdy tej decyzji nie musiałam żałować. Gratuluję Panu mocy Demiurga ukrytej w słowach. Serdeczne pozdrowienia dla Mai- jestem pełna uznania dla jej śpiewu i empatii.

2009-04-02  

Ania Kolenda - ania_promyk@o2.pl

Witajcie Kochani :) cud? zrządzenie losu? niebiosa tak chciały? nie wiem... Wy tak chcieliście :) dziś kupiłam bilety na Wasz koncert w Zabrzu 25 maja... mój Ukochany Mąż ma tego dnia urodziny :) zrobię też prezent mamie na Dzień Matki... obydwoje Was uwielbiają :) czekamy na Was niecierpliwie :)

2009-03-24  

Maciej Post - maciej.post@post.pl

Witam.
W moim ulubionym utworze, chodzi o tekst, wkradł się błąd. Moja druga strona... i właśnie zamiast wyrazu "stronie"
widnieje "elanie":) Serdeczne pozdrowienia dla całej Grupy, niektórych z Was miałem wielką przyjemność poznać osobiście. Gratulacje i życzenia wielu lat na scenie, ku naszej (fanów) uciesze.

2009-03-22  

Michał (21l.) -

Witam,
od dwóch lat mam przyjemność mieszkać w Krakowie, od samego początku mojego pobytu w tym królewskim mieście skupiłem się na twórczości grupy Pod Budą, byłem już na dwóch Waszych koncertach i muszę przyznać ,że mam wielką ochotę wybrać się na kolejny. Czy nie planujecie w najbliższym czasie jakiegoś koncertu w Krakowie lub Małopolsce?
Muszę przyznać ,że z grupą związany jestem od dłuższego czasu gdyż połowa zespołu pochodzi z mojej rodzinnej miejscowości:D
Na koniec pragnę dodać ,że kupiłem ostatnio najnowszy 10 płytowy album grupy i odkryłem nowy utwór ,którego do tej pory nie słyszałem, mianowicie "Nad rzeką Styks" -świetny kawałem ,dla mnie numer jeden obok oczywiście mega przeboju "Na końcu mapy".
W ogóle muszę przyznać ,że darzę Wasz zespół dużym szacunkiem bo mimo ogólnopolskiej (a nawet ogólnoświatowej) kariery nie staliście się zespołem komercyjnym i chwała Wam za to, dzięki temu macie wierną rzeszę fanów:)

Serdeczne pozdrowienia dla całego zespołu:)

P.S mam taką propozycję, może warto byłoby wprowadzić tu na Waszą stronę sklepik internetowy gdzie można byłoby kupić gadżety związane z zespołem, chodzi mi na przykład o koszulkę z Waszym logo ,myślę ,że dla wielu fanów byłby to towar pożądany;)

Pozdrowienia dla całego zespołu:)

2009-03-16  

Impresariat - impesariat@sikorowska.pl

Aniu, podglądaj stronę zespołu, staramy się uzupełniać informacje o koncertach. Chwilowo nie widzimy tam Wielkopolski, ale sytuacja może się zmienić w każdej chwili...
Pozdrawiamy.
I Rodziców, oczywiście, też. :)

2009-03-16  

Anusia - 2holcia@wp.pl

Witam :) Mam 20 lat a od jakiś 19 słucham waszych piosenek dzięki rodzicom którzy uwielbiają wasze życie wyśpiewane w tych melodiach :) zwracam się z pytaniem czy po wyznaczonych koncertach do lipca planujecie jakiś troszkę bliżej wielkopolski? :) Pozdrawiam Ania :)

2009-03-11  

Impresariat - impesariat@sikorowska.pl

Wszyscy wierzymy, że do mety kawałek jeszcze! :)
Ale faktem jest, że w najbliższy poniedziałek pan Andrzej wchodzi do studia, aby nagrać nową płytę!
Pan mówi, Pan ma.

Pozdrawiam ciepło

2009-03-11  

Andrzej Jacek Łachinski - alach@amg.gda.pl

Jestem fanem Pańskiego Zepołu od początku jego stnienia. Byłem na kolejnym gdańskim koncercie w Filharmoninii na Ołowiance 8 marca.
Panie Andrzeju Sikorowski!
Niech Pan się NIE LENI i napisze nowe piosenki, i wyda nową płytę , bo przecież to Pan potrafi, a czasu jest już coraz mniej i coraz bilżej do mety. Brawa dla całego zespołu!
Koncert był wspaniały. Pan Marek Tomczyk wspaniale grający na gitarach zaczął nareszcie się usmiechać.
A.J Łachinski

2009-03-09  

Maryla Matczynska - marylamatczynska@wp.pl

Dziekuje za wspanialy koncert.Jestem na wszystkich jakie od paru lat gracie w Trojmiescie.Pani Ania i Majeczka -Wasze wspaniale glebokie glosy docieraja do wnetrza.Pan Andrzej jak zwykle skromny przyciaga swoimi tekstami i spiewem.No i panowie muzycy.Cudownie jest Was sluchac wszystkich razem.

Pozdrawiam i do nastepmego koncertu

Maryla

2009-03-08  

Jola - jolanta.b6@wp.pl

Dziękuję razem z mężem za wspaniałe przezycie na dzisiejszym koncercie w Filharmonii Gdańskiej na Ołowiance .
Jesteście wspaniali . Pani Ani głos przeszywa na wskroś a Maja to przecudne dziewczę , ślicznie śpiewa i tak jak Pani Ania porywa serca widzów . Pan Andrzej nic dodać nic ująć , poprostu wielki talent , wielka sława , gratuluję . Panowie muzycy wspaniale dopełnili Państwa występ .

Pozdrawiam :
Jola

P.S.
mam nadzieję że uda się Wam częściej odwiedzać Gdańsk .

2009-03-08  

bILETY NA KONCERT GDAŃSK - illiria@o2.pl

Mam do sprzedania dwa bilety na dzisiejszy koncert w Gdańsku w filharmonii. niestety nie sa kolo siebie , jeden jest w rzedzie 9 ty drugi w 12 , cena to 50 i 60 zł. prosze o kontakt telefoniczny 507751295 lub gg 2858050

2009-03-06  

negundo - a111andrzej@interia.pl

Dziękuję za wszystkie mądre teksty.
Kolejnych 30 lat.

Negundo

2009-02-20  

jozef -

Jesteście poprostu zajefajni:):):):

2009-02-08  

Agnieszka - aga@falco.se

Kochani...jestescie,byliscie i bedziecie wspaniali (wiecznie tacy sami) Slowa waszych piosenek zawsze karmily moja dusze.
A wszystko dzieki mojej sioruni Kasi i Julowi .Pamietam jak siedzialam na koncertach w pierwszym rzedzie i spiewalam razem z Wami. Tesknie za tymi czasami.
Pozdrawiam goraco i do zobaczenia.

2009-01-30  

Tomasz - toni7@tlen.pl

Pozdrawiam, pozdrawiam, pozdrawiam Was gorąco. Chociaż teraz mnie tam nie ma, urodziłem się w Rząsce. Wasza twórczość dodaje mi skrzydeł do życia. Wierzę, że kiedyś Was spotkam na szlaku "po dobrej stronie słońca". Dziękuję za to, że jesteście./tm. - Darłówko.

2009-01-30  

Andrzelina - andrzelka@tlen.pl

Jesteście cudowni! Jestem zachwycona nie tylko piekną muzyką, ale przede wszystkim Waszymi tekstami, które trafiają prosto w serce! Pozdrawiam serdecznie

2009-01-27  

Mateusz - mtokarczyk@interia.pl

pozdrawiam Was. byłem dzisiaj na koncercie Wielcy artyści...było cudownie, dzieki ze byłes Andrzeju tam z Córką, tworzycie razem piękny klimat, obecnie przebywam w Polsce na urlopie,zapraszamy serdecznie na koncerty do Londynu,ale mamnadzieje, że już wkrótce w Polsce bede uczestnikiem Waszych koncertów, po prostu pieknamuzyka, piekne słowa a zarazem Wasza normlaność robi swoje. pozdrawiam

2009-01-23  

Zbigniew Świątek - zbigniewswiatek@go2.l

Dostałem na Boże Narodzenie wszystkie płyty z Państwa Dyskografii. (trochę sugerowałem Gwiazdorowi taki upominek). Bliski jest mi Państwa sposób, opowiadania o świecie i patrzenia na życie. Bardzo Państwu dziękuję za możliwość słuchania Waszych utworów i serdecznie pozdrawiam.

2009-01-20  

Jola - wolnajolanta@wp.pl

Byłam wczoraj na koncercie. Szkoda, że trwał tylko godzinkę i niestety wielu piosenek nie usłyszeliśmy. Ale było super. Piękne teksty, piękne głosy i na pamiątkę płyta z autografami. Bardzo dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam z Gniezna.

2009-01-19  

Dana -

Aron ty jesteś żałosny,nie Ty będziesz mówił gdzie mają
występować.A zespół pozdrawiam i życzę wszystkiego
najlepszego .

2009-01-06  

Marko -

A co to, jak u Ojca Tadeusza to już nie można nic sensownego zagrać, w Radiu Maryja słyszałem już np. piosenki Bajmu, to i Andrzej Sikorowski nie zawadzi !!!

2009-01-01  

aron - aron2004@gazeta.pl

W Sylwestra usłyszałem piosenkę PB w ... Radiu Maryja. Wiem że pełno was w mediach, ale że nawet u Ojca Tadeusza jesteście to się nie spodziewałem.

2008-12-14  

urszula - usiek.r@gmail.com

Witam!
Byłam dzisiaj na Pana koncercie w Sosnowcu. Mimo widocznego przeziębienia śpiewał Pan jak zwykle świetnie. Mam kilka płyt zespołu ale niestety nie ma na nich kilku piosenek z dzisiejszego koncertu. Czy byłoby dużym kłopotem gdybym poprosiła o tytuły
piosenek wykonanych na tym koncercie?

Pańska córka Maja to piękna kobieta z pięknym głosem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Urszula

2008-12-09  

Przemysław Żmudowski - zmudowski@poczta.onet.pl

Witam i pozdrawiam cały zespół.
Poznałem Was w 1985 lub 1986 roku na koncercie w Zakopanem miałem wtedy 15-16 lat.
Od tamtej chwili jesteście dla mnie czołowym zespołem muzycznym na scenie polskiej. Dzisiaj słucham Was niemal na okrągło razem z moim sześćioletnim synem Wojtkiem i małą córką Anią.
Moje dzieciaki nucą wasze piosenki a takie utwory jak "Piosenka o mojej ulicy" czy "List do świata" stały się dla nich kultowymi.
Uważam, że należycie do wykonawców tych, którzy podtrzymują jeszcze dobry smak i poziom polskiej muzyki.
Mam wielką nadzieję, że będą kolejne równie dobre jak dotąd płyty i mocno trzymam kciuki za cały zespół.
Pozdrawiam Przemysław Żmudowski

2008-12-08  

Wacław Zydroń - w.zydron@auspol.com.pl

Kocham Was i słucham od wielu lat.
Pozdrowienia dla Wszystkich.

2008-12-05  

Rudolf - magdalenamatura@live.co.uk

Powiedzial chlop babie, co z mozolem wiersze klecila: zebys Ty stara w pracy tak obrotna byla. Na to baba chlopu gada: praca wielka rzecz i chleb i mieso kupisz,ale dla Ciebie Ja-baba,Ty-chlop.A dla mnie...Ja- kobieta, Ty- marnosc wszechswiata.
Dla mnie: Wy jestescie wszechswiatem...

Najlepszy dowod-moja osmioletnia corka spiewa razem z Wami!!!

Udanej tworczosci przez kolejnych trzydziesci lat!!!!:)))

2008-12-05  

Tomasz Szaniawski - mit.kabaty@aster.pl

Andrzeju dzieki za wsparcie 20 lat temu

2008-12-02  

G. - callisto001@wp.pl

Witam.
Wiem, że sami piszecie teksty :)
Parę lat temu skleciłam osobliwą balladę.
Nie będę pisać, że jest dobra.
Tu, jako gość mogę powiedzieć, że skoro sugeruję wykonanie mojego tekstu przez Was i tylko przez Was - nie proponuję byle czego.
Panie Andrzeju - myślę, że napisany przeze mnie tekst stworzyłam chyba dla Pana, choć nie miałam tego zupełnie na celu...
Proszę wziąć to za komplement - czytając moją balladę autentycznie wszyscy slyszą Pana głos.... :) Pisałam ją właściwie dla koleżanki...
Pozdrawiam a jeśli zainteresowalam Was tym mailem - proszę o kontakt :)
Pozdrawiam serdecznie, Gosia.

2008-11-27  

Bogdan Burzyński - bogburz@wp.pl

Słucham Was od......kiedyś graliście w jednym z akademików Śl.A.Medycznej. Spóźniliście się ok. 2 godz. Jechaliście z Raciborza i popsuł się Wam samochód (bodajże VW "ogórek").
Na scenie mieliście (mężczyźni) ręce czarne od smaru - prawie.
Nikt nie wyszedł z sali, wszyscy czekali. Ile to już przeleciało?
Ze 30 latek co najmniej. Dzisiaj już mój dorosły syn śpiewa wasze piosenki i wielu, dawnych zjadaczy chleba również, którzy bez przymusu zaakceptowali NATURALNY stan rzeczy.
Tak więc muzyka wasza-nasza jest z nami niezmiennie do dziś i będzie zawsze (rodzinka i znajomi). B.B.

2008-11-25  

Pan -

słuchałem wczoraj wieczorem,przy kominku pierwszej winylowej płyty zespołu (jak już lewitować to tylko pierwszą klasą). płyta, wytłoczona w siermiężnych latach 80-tych,jest jedną z najlepiej brzmiących produkcji muzycznych jakie w ogóle zdarzyło mi się słuchać. wstrząsnęło mną dogłębnie ,gdyż iż zamiast żółtego, różowym objawił się ryż.dobranoc i miłego słuchania - ale tylko z winyla.

2008-11-24  

Danuta - pulcidis@zakrzewo.com

Wyrazy szacunku i ogromnego uznania dla Państwa za wspaniałą twórczość. Słucham różnej muzyki, Wasze piosenki są na specjalne chwile, podczas słuchania ich uspokajam się i napełniam dobrymi myślami.

2008-11-21  

helmut - ermlaender@web.de

Kochani! Krakow kocham od lat ! Wasza tworczosc znam,niestety,niezbyt szczegolowo ,ale to co slyszalem jest ............. po prostu brakuje slow!!!! Mam 52 lata i mieszkam od 25 lat w Niemczech.
P.S. Moja znajomosc waszej tworczosci na pewno poprawie!!!!!

2008-11-17  

Iwona - iwona456@op.pl

... i choć mnie czasem zalewa krew i myśli mam niezbadane....słuchając Waszej twórczości odnajduję się. Dzieki za klimat, za słowa, za muzykę

2008-11-11  

Beata Maliszewska - poszlabymzatobahej@gazeta.pl

hmm... stałam się szczęśliwą posiadaczką dwóch płyt... hmm.. no nie bójmy się tego określenia - nienajnowszych - "Blues o starych sąsiadach" i "Jak kapitalizm to kapitalizm"....
Utwory Pod Budą znałam oczywiście wcześniej... ale nikczemność tkwiła w tym, że nie posiadałam płyt...
A teraz.. siedzę.. i słucham... jak jeden za drugim płynie tekst... wykonany pięknie... klimatycznie... i hmm.. to czary Psze Pana... czary...
Przybywajcie do Łodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ostatni koncert przegapiłam niestety)

2008-11-11  

Jacek Mrozowski - jmrozowski@pro.onet.pl

Na 55 urodziny dostałem od syna 'Pod Budą Antologia'
- miałem podwójne święto, Jesteście Wielcy.

2008-10-28  

Przemysław Stroński - stronski@vip.wp.pl

Dziękuję za to, że jesteście.

2008-10-25  

Michal Kolecki - michal.kolecki@verizon.net

Kochani!!!!!!!
Dzieki za te 30 lat i prosze o wiecej. Kiedy nowa plyta oraz ponowny przyjazd do USA.
Pozdrawiam serdecznie
Michal K.

2008-10-21  

Joanna Syrówka - j.syrowka@elbud.waw.pl

piękny koncert, niesamowite doznania. Jesteście wspaniali.

2008-10-20  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Dzięki było cudnie jak zawsze , faktycznie "jesteście ciągle tacy sami" wspaniali i najlepsi, pozdrawiam

2008-10-16  

Szymon student - aladian@onet.eu

Wczoraj znowu sięgnąłem do waszych płyt, które mama kolekcjonuje. Z waszymi piosenkami kojarzy mi sie moje błogie dzieciństwo. Po drugie fajnie, że nie weszliście w komercję. Niesamowity wyczyn. 30 lat grania. Ciągle z jednym miastem. Myślę, że zrobiliście i robicie w życiu coś dobrego.

2008-10-15  

Magda - mpol19@wp.pl

I znowu pięknie zaśpiewane , chociaż bardzo krótko w Wideotece Dorosłego Człowieka.Wszystkiego dobrego dla całego zespołu, za piękne wszystkie piosenki , oby było jeszcze więcej .

2008-10-15  

Marzena - marzena.ms@op.pl

30 lat - fantastyczne osiągnięcie, Wasze piosenki - ponadczasowe. Dorastałam z tą muzyką , a teraz wciąż odnajduję w tej twórczości coś nowego, coś co mnie porusza. Dziękuję za te emocje.

2008-10-10  

Ania -

Panie Andrzeju, w dniu urodzin życzę samych szczęśliwych chwil w Pana życiu. I żeby jeszcze długo Pan dla nas śpiewał, bo to są dla nas piękne chwile. Pozdrawiam!

2008-10-06  

pablo - pablovip3@wp.pl

Jesc,pic,kochac...poprostu zostalem powalony na kolana...Trzymajcie tak dalej...dziekuje Wam

2008-10-06  

Mirka -

Miło bardzo było Was posłuchać wszystkich razem w Toruniu!!:-) Bardzo fajny koncercik!
Niech z Was prowadzą jak najczęściej w nasze strony te dobre, toruńskie Anioły!:-)
Pozdrawiam!

2008-09-27  

Akis - akism@poczta.onet.pl

Witam !
Właśnie spędziłem kilka godzin słuchając Waszej muzyki.Podziwiam Was za profesjonalizm,niebanalny tekst i piękną melodykę.Nigdy jeszcze nie miałem okazji słuchać Was "na zywo",ale mam nadzieję,że to nastąpi.Cieszę się także,że tak lubicie Grecję,która jest moją drugą ojczyzną-tata jest grekiem.Pozdrawiam,radujcie moje uszy jeszcze 100 lat!
Akis

2008-09-26  

czeslaw adam - grabo@torun.home.pl

Ciesze sie,ze znowu spotkamy sie w Toruniu. Moze Grod Kopernika zainspiruje Was i napszecie jakas piosenke o starych piernikach,ktorzy sluchaja zespolu juz 30 lat.Do zobaczenia w Piernikowie.

2008-09-22  

woju z sanoka - markds@interia.pl

sanok was uwielbia macie tutaj moc fanow .czy planujecie kiedys tu przyjechac?mamy piekna hale ostatnio byla w sanoku maryla rodowicz . teraz czas na was .blagam miejcie to na uwadze.bylem kilka razy na waszych koncertach w krakowie a ostatnio w krasiczynie bylo cudownie chcialbym to przezyc jeszcze raz .pozdrawiam goraco

2008-09-18  

andrzej jagła -

oj marzy mi sie usłyszeć jeszcze kiedyś"pod budą, pod budą,komisja do walki z nudą "choć wiem że to nie realne marzenie.pozdrawiam.oczywiście w niedziele będę w Podgórzu .

2008-09-18  

Marek Wójcik - jagomw@interia.pl

Mam zespół muzyczny i swoje zdanie o różnych grupach.
Wy? Za każdym razem kiedy słucham Waszych utworów ( mam je wszędzie - w domu, telefonie, samochodzie ), czuje się jak bym tam był - z parasolem na brackiej, czy widzem Tok szoł. Większość moich rówieśników ( ok 30 lat ), nie ma pojęcia o czym mówię i czego słucham, ale nie wiedzą co tracą.
Nie schodźcie ze sceny jeszcze 100 lat.

2008-09-16  

dward Kufel - ediidorcia@poczta.fm

Kochani dla mnie i mojej żony jesteście wspaniałym zespołem od lat słuchamy was z ogromną przyjemnością i życzymy wam z okazji 30 lecia istnienia zespołu samych sukcesów i prosimy o więcej piosenek a zarazem mamy nadzieję że będziecie kiedyś koncertować w Grudziądzu pozdrawiam.Edward Kufel z żoną.

2008-09-14  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Kochani tchnęliscie masę ciepła i dobrych emocji w ten jesienny wieczór na Ząbkowskiej - Wielkie dzieki za wspólny wieczór pozdrawiam

2008-08-24  

wandrzej - wandrzej1@o2.pl

Właśnoię wróciłem z Krakowa. Byłem dwa dni z synem. Sentyment do miasta pozostał jak zwykle. Bywamy tu co roku od kilku godzin do kilku dni. Znów nie widzieliśmy ani Grupy ani Pana. Znowu żal, kolejny raz wrócimy zobaczyć Kraków, może Pana Andrzeja, może Grupę, Do zobaczenia, do skutku...
PS. Czy w Krakowie jest miejsce, kawiarnia, klub, gdzie można posłuchać wyłącznie piosenek Andrzxeja Zauchy, Grupy pod Budą, Turnała, ew. wąskiego grona wykonawców o podobnych zainteresowaniach muzycznych.
Pozdrawiam z Warszawy
Andrzej

2008-07-31  

lilka - alina_k@poczta.onet.eu

otrzymałam w prezencie płytę córki Majeczki ''kraków-saloniki'' jest boska . po przegranej w opolu jeszcze bardziej nabierają sensu słowa andrzeja ,ale nie daj się maju .ludzie ,którzy kochają dobra muzykę i tak w końcu muszą trafić na ciebie

2008-07-30  

Gosia - akwilla@wp.pl

Pod Budą słucha się w moim domu od zawsze. Dorastałam przy dźwiękach "Jak kapitalizm..." czy "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa". No i jak w takich warunkach nie pokochać tych melodii :D . Dziękuję za wszystkie piękne chwile z muzyką i mam nadzieję, że Zespół będzie musiał jeszcze wiele razy zmieniać tekst piosenki "Od tamtej chwili".

2008-07-26  

MAŁGOSIA - englishteacher2@wp.pl

Zycie bez waszych piosenek jest puste i jałowe.Gorąca prośba o więcej takich niepowtarzalnych utworów.

2008-07-17  

Dorota - dorotakunecka@interia.pl

ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA GG MÓJ NUMER TO 5471086

2008-07-17  

Dorota - dorotakunecka@interia.pl

Mam do wszystkich fanów pytanie czy znacze date urodzin Andrzeja sikorowskiego. bo ja nie znam. jezeli chodzi o ten zespół to jesteście super. POZDRAWIAM

2008-07-16  

Marcin - iceron@poczta.fm

Witajcie!!!
Na samym poczatku chcialem Wam serdecznie pogratulowac, gdyz jestescie chluba kultury muzycznej w Polsce, Wasza muzyka zapada gleboko w sercu i latami slucha sie jej z tak wielka przyjemnoscia jak na samym poczatku. Mam prawie kazda Wasza plyte a tym pewnego razu zarazil mnie moj kochany tato, tym samym chcialem mu podziekowac za to i korzystajac z okazji ze 17.09. ma urodziny, chcialem nawiazac jakikolwiek kontakt i kupic od Was ( nie dac zarobic piratom) album ANTOLOGIA i prosic o autografy na nim jezeli to mozliwe, wiem iz jezeli chodzi o muzyke nic nie sprawi mu wiekszej przyjemnosci. Zycze duzo zdrowia i kolejnych lat tak wspanialej tworczosci. Pozdrawiam serdecznie Marcin z Cypru

2008-07-14  

Wojciech Krasicki - wojtas941@vp.pl

Jesteście THE BEST

2008-07-14  

Wojciech Krasicki - wojtas941@vp.pl

Mimo iż jestem tak młody bo mam 14 lat słucham Waszych piosenek (hitów) Byłem na wakacjach w Grecji i gdy wróciłem do Polski musiałem słuchać piosenki (Jest taki kraj na południu gdzie wyspy toną w błękitach...) Na dodatek zakochałem sie w Grecji w pewnej dziewczynie. Czy ten kraj nie ma w sobie czegoś ?! Kocham Was :D

2008-06-28  

martyna - faxiu@onet.eu

Witam . Mam do państwa prośbę oraz pytanie . Czy udałoby się zorganizować koncert w Lesznie ? Ponieważ wiem że macie tu wielu fanów ( tak mi się przynajmniej wydaje ) , moglibyście zagrać . Chcielibyśmy wraz z moją rodziną i kolegami zobaczyć państwo w końcu na żywo .
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź .

2008-06-15  

Michał Bogdański - bogdmich@poczta.onet.pl

Drobna popraweczka. Stronka ze zdjęciami z koncertu na Kurpiach to : www.kadzidlo.pl

2008-06-15  

MIchał Bogdański - bogdmich@poczta.onet.pl

Dzięki serdeczne za piękny koncert w Kadzidle. To na Kurpiach wyjątkowe wydarzenie. Kto chce zobaczyć zdjęcia niech szuka na stronie www.kadzildo.pl

2008-06-03  

Maria - m.sufinowicz@gmail.com

Po wczorajszym koncercie w Poznaniu.mam prośbę dla Maji-Posłuchaj Taty z piosenki "Przestroga dla córki" i nie zmieniaj swej drogi dla nas wszystkich,którzy kochają Muzykę Twojego Taty i Ciebie -Jesteś objawieniem!!!!

2008-05-25  

kinga -

Dziekuję za mądrość zawartą w słowach Waszych piosenek.Słucham ich już ponad dziesięć lat i są one ze mną zawsze. Mam nadzieję że będą zawsze.Pozdrawiam z Włocławka!

2008-05-24  

Michał - misiekidea@interia.pl

Świeżo po koncercie na krakowskim rynku:) Serdecznie gratuluję i cieszę się ,że udało mi się trafić na koncert Pod Budą w Krakowie ,bo wbrew pozorom nie jest to takie proste;) Pozdrowienia dla całego zespołu-no i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam 100lat;D

2008-05-22  

gaba - gabciorek@o2.pl

Słucham Was jakieś 20 lat i niezmiennie moje serce ciągle się raduje tak samo przy Waszej muzyce.Dziękuję!:)

2008-05-21  

sabcia35 - sabcia@onet.pl

Poklon dla zespolu i curki przepiekny glos uwielbiam was klaniam sie wszystkim czlonkom zespolu

2008-04-23  

Krystyna - krispina@amorki.pl

Witam, jestem Waszą fanką od 20 lat, znam wszytkie wasze teksty i byłam na koncercie w Krasiczynie w Maju 2007r. Pozdrawiam.

2008-04-06  

olga - ola74@interia.eu

Pomóżcie Kochani!!!!
Wiem że w nawale codzienności trudno spełniać swoje marzenia ,a jeszcze trudniej cudze,ale pełna nadziei piszę i nieśmialo prosić sobie pozwalam o pomoc w spełnieniu mojego .
31 maja 2008 roku po latach razem ja imiłość moja największa podjęliśmy decyzję ,żeby ja z bzami w ręku a on z promienną twarzą powiedzieć sobie to boże TAK!
Przez cale nasze szczęśliwe bycie razem zawsze byliście z nami i w sercach nam graliście.
I właśnie ja żona przyszła najwspanialszego czlowieka na świecie chciałabym uszczęśliwić go i spełnić jego marzenie z Waszą kochani pomocą.
Jeśli to tylko byloby możliwe o płytę waszą lub choć malutkie zdjątko z autografami waszymi Was proszę z calego mojego miłością przepelnionego serduszka!!!!!
Dozgonnie będę wdzięczna kiedy zobaczę tę dziką radość w oczach mojego Grzesiula.
W podzięce odesłać obiecuję na fotografii uwiecznioną jego radość bezgraniczną!
słonecznie ściskam olga

2008-04-05  

Grażyna Słocińska - grazyna.slocinska@gmail.com

Słuchać Waszych utworów, to prawdziwa przyjemność! Dziękuję za te miłe chwile. Chciałabym kupić Wsze płyty, powiedzcie tylko gdzie? Pozdrawiam serdecznie :))) Grażynka

2008-03-20  

Michał - mwrzesn@o2.pl

Treści piosenek z dołączonym zapisem chwytów gitarowych znajduja sie na nieoficjalnej stronie Grupy Pod Budą
http://www.podbuda.art.pl/
Pozdrawiam Cały Zespół oraz wpisujących się do Księgi Gości Fanów
Michał W.

2008-03-12  

Grzesiek - ggdowski@poczta.zicom.pl

Dziękuję za wszystkie Wasze piosenki. Gdy występujecie w Tarnowie, to w miarę możliwości staram się być na koncertach grupy "Pod Budą". Często śpiewam - raczej nieudolnie - wasze piosenki z akompaniamentem gitary dla siebie lub w towarzystwie przyjaciół. Mam wydanie autorskich piosenek Andrzeja Sikorowskiego p.t. Nie przenoście nam stolicy do Krakowa". Zamieszczonych jest tam 16 piosenek z zapisaną linią melodyczną i chwytami gitarowymi. Nie ma w niej piosenek które lubię. Gdzie można kupić wydanie innych piosenek "Pod Budą".

2008-02-17  

Natala - bauni@wp.pl

Witam :) mam takie pytanie... mam nadzieje ze będziecie mieli chwile aby odpowiedzieć na nie... jaka jest rola poezji śpiewanej we współczesnej kulturze?? Serdecznie pozdrawiam :)

2008-02-17  

dzidek - zdzpod@wp.pl

w epoce "naszej-klasy", poszukiwania przyjaciół z dawnych lat , cofania się pamięcią wstecz, słyszę w podświadomości Wasze utwory, które towarzyszyły nam przez te wszystkie lata i dlatego "...chce się żyć". Państwu życzę wszelkiej pomyślności a sobie kolejnych utworów w Państwa wykonaniu!

2008-02-06  

Grzegorz Kozub - grzesiu550@op.pl

cześc
podoba mi się wasza muzyka poniewz jest taka życiowa lekka
i łatwo wpadająca w ucho.
Rownież jestem artystą piszę własne teksty,śpiewam.
Państwa muzyka jest niejako inspiracją dla mnie.
Oprócz muzyki łączy nas nasze ukochane miasto Kraków.
Serdeczne pozdrowienia ,oby tak dalej gratuluje!

2008-02-06  

Stanislaw Moryc, Melbourne - billyyoo@operamail.com

No musze "odszczekac". W moim poprzednim wpisie podalem ze brak paru piosenek. One sa i jakaz ulga ze "Toast wspolczesny" i "Od tamtej pory"sie odnalazly, slucham jej teraz, a u mnie... oj pozno 11:40pm. Polnoc juz tuz, tuz. Ale niech to, jeszcze raz "Zal za Piotrem S." (chyba juz 10 raz dzis wieczorem i chyba tyle samo w pracy). Panie Andrzeju, oj ja dobrze wiem dlaczego nasi "placza tam po nocach".
S.

2008-02-04  

Stanislaw Moryc, Melbourne - billyyoo@operamail.com

Kochani,
Slucham Was od okolo 30 lat( teraz kiedy to pisze rowniez-"Ballada o drugim brzegu"). "Kadzenie" nie jest w moim stylu ale musze powiedziec, ze Wasza tworczosc pozwalala mi przetrwac czesto bardzo trudne chwile. Znam na pamiec teksty chyba wszystkich Waszych piosenek, no moze jeszcze piosenki Majki ( ale to tylko kwestia czasu). Od ponad 20 lat mieszkam w Australii, ale wkazde Swieta "Pastoralka Marzenie" wyciska z oczu lzy(nie tylko zreszta ona jedna).
Tak niewiele dzisiaj jest poezji i muzyki tak wywazonej i po prostu pieknej jak Wasza.
Czesto przypominam sobie jak widywalem Was czasem spacerujacych po Rynku wieczorami. Szczegolnie zas jeden niedzielny wieczor. Byla Was spora grupa( Majka wtedy byla w wozku). Jakos nie starczylo mi odwagi by podejsc i podziekowac za piosenki i madrosci w nich zawarte.
Przepraszam za chaotycznosc tego wpisu, a sklonilo mnie do pisania to,ze otrzymalem wlasnie antologie Waszego zespolu. Piekne to i jakze wzruszajace ze obwoluty sa te same jakie mialem na LP. Mysle jednak( z pobieznego, szybkiego zapoznania sie z trescia antologii) ze brak paru przynajmniej piosenek. Mam nadzieje ze sie myle i ze po prostu zawodzi mnie juz pamiec. Nie chce marudzic ale zmieniliscie co nieco rytm wykonania niektorych piosenek( mam sporo originalnych wykonan). Prosze zostancie przy starych wersjach.
Cos tu takze czytam, ze sa jakies wiesci o zakonczeniu dzialalnosci "Pod Buda". Nie wiem czy to prawda(nie to niemozliwe!!!). Aczkolwiek mozecie miec po prostu dosc. Panie Andrzeju to nic ze "koledzy poszli w biznesy bo przestal sluchac ich narod..." Wam to nie grozi nigdy! ..."Jak powiedziała pani A. Dymna , Wasz Śpiew przywraca nadzieje , wiarę w ludzi i sens codziennego , mozolnego życia..." Pozwolilem sobie tutaj zacytowac fragment jednego wpisu jako ze jest wielce adekwatny.
Pozdrawiam,
Staszek

2008-01-26  

anna - zabeczkazielona@wp.pl

witam i pozdrawiam
bardzo dziekuje za to ze JESTEŚCIE i bądźcie nadal
kocham wasze piosenki
ostatnio kupiłam Antologię i mam pytanie czy w ten sposób mam już Wasze wszystkie płyty?
pozdrawiam tak trzymajcie
anna

2008-01-24  

Piotr Szauer - piotrszauer@o2.pl

LIST OTWARTY
Do tych, którzy pamiętają… i chcą zostać zapamiętani!„A jednak po nas coś zostanie
czas zatrzyma na chwilę
twarz rozluźni spiętą zakłamaniem
i spokój da, gdy niepokoju tyle.

A jednak po nas coś zostanie
coś, co może jest nowe
a jednak po nas coś zostanie
choćby ta cisza wyrzeźbiona słowem.”

Bogusław Żmijewski, A jednak po nas coś zostanie (wyk. grupa „Niebo”)

Nieprzypadkowo list ten zaczynam obszernym cytatem z utworu, który niegdyś „śpiewali młodzi (…) choć przecież mogliby narzekać na niedostatek wszystkiego – tylko nie ciszy”, jak pisał lat temu dwadzieścia siedem Jan Poprawa w książce „Zaśpiewać na barykadzie młodości”. W owej analizie „zjawiska studenckiej piosenki” u szczytu jej sławy, obok „młodzieńczo-romantycznych” twórców, jak Grechuta czy Poniedzielski, wymienia autor gro zgoła innych „przedwcześnie dojrzałych” – wówczas głosów tamtych czasów, dziś tych, po których coś zostało, a którym obce było umiłowanie ciszy…

To, co zostawili, to nie romantyczne westchnienia lub komedie, lecz zapis z pola bitwy codziennej, ale i niełatwa lekcja historii. Niełatwa, bo nie można było mówić wprost tego, co oczywiste było dla każdego z nich. Piosenka była więc nośnikiem oczekiwań gnębionego ludu, a nie tylko zabawą, grą czy wzruszeniem. Była potężną emocją…

A czym jest dziś? Złośliwi powiedzą: jakie czasy taka i piosenka. Społeczeństwo żąda rozrywki, więc media nią się kierują. Ale czy i gatunek tzw. piosenki literackiej reagować musi na te zmiany w sposób identyczny? Piosenka stała się towarem konsumpcyjnym, który trwa miesięcy czy lat kilka, by zginąć bez pamięci. A czy rodzą się dziś nowi: Kaczmarski, Wołek albo Tomczak? Czy jest jeszcze komu i o czym krzyczeć ze sceny? Poezja nie oznacza wszakże milczenia…

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie był niegdyś miejscem zderzeń myśli, słów i dźwięków. Każdego roku nowych, świeżych… Ten i kilka innych festiwali wychowało wyżej wymienione nazwiska, bo tylko na nich młodzi ludzie mieli możliwość poznania i przedstawienia własnej sztuki. Sztuki buntu młodości i fascynacji życiem. Dziś zmieniono koncepcję tych spotkań. Coraz rzadziej podpowiada się młodym, słuchając, co oni mają do powiedzenia. Dyktuje się stare scenariusze, wg których piękne panie w długich sukniach wyśpiewują raz komedie, raz romanse, lecz zawsze dramaty… Coraz mniej dowolności, coraz mniej zrozumienia. By po następnych coraz mniej zostawało?


Kłaniając się w pas wielkim gatunku poezji śpiewanej, szanując ich często autorski i cenny artystyczny dorobek, wołam i proszę: nie zamykajcie ust nowym pokoleniom! Nie romansujcie z popkulturą! Nie idźcie na kompromis! Bo za lat parę, nikt nie będzie już pamiętał i o Was i o poezji i o muzyce. Zamkowe dziedzińce, sale teatrów i domów kultury ogarnie trans techno para muzykowanie, a wyznacznikiem artystycznej wrażliwości będzie ilość przelanych na scenie, rzadko szczerych łez.

W tym miejscu chciałbym poruszyć jeszcze kwestię piosenki aktorskiej. Zastanówmy się, czym dla aktora jest piosenka? Uczuciem czy grą? Wzruszeniem czy zabawą? Życiową pasją czy tylko kolejnym przedstawieniem do odegrania? O co tak właściwie chodzi w śpiewaniu poezji – o oszustwo czy przesyłanie prawdziwych emocji? Niech każdy z Was rozluźni spiętą zakłamaniem (czyli grą) twarz…


Miejscem poezji śpiewanej nie jest prime time w telewizji czy pierwsze strony gazet. Nie pchajmy się na siłę tam, gdzie nas nie chcą, gdzie nie nasze miejsce. W imię pozyskania sponsorów, mediów, pieniędzy. Poezja zawsze była i będzie żyła w podziemiu, w defensywie. I nie chciejmy tego zmieniać w żaden sposób i mimo wszystko. Niech komercyjne piosenki giną jedna za drugą, a my znów dajmy przemówić głosom naszych czasów. Tym nieuległym, buntowniczym, wrażliwym. Tym prawdziwym.

Wsparty głosami wielu miłośników i autorów gatunku zwanego umownie poezją śpiewaną apeluję do wszystkich odpowiedzialnych za jego przyszłość. Nie ulegajmy naciskom mediów i rynku muzycznego! Pozostańmy tam, gdzie nasze miejsce. Zmieńmy festiwale na podobieństwo tych sprzed dwudziestu lat. By za kolejne tyle „jednak coś po nas zostało, choćby ta cisza wyrzeźbiona słowem…”
Z wyrazami szacunku:
Piotr Szauer
http://www.szauer.blog.onet.pl/

2008-01-18  

wik123 - konobrocki@csk.pl

Bardzo lubię Wasze kawałki , są OK !!!

2008-01-15  

Lidka -

KOCHANI JESTESCIE WSPANIALI WASZA MUZYKA ZAWSZE BYLA ZE MNA KIEDY BYLAM SMUTNA I TESKNILAM ZA KRAKOWEM KTORY OPUSCILAM . JESTESCIE DLA MNIE JAK CUDOWNY DESER . DZIEKI ZA WSPANIALA MUZYKE I MADRE TEKSTY .ZYCZE SUKCESOW I CZEKAM NA KOLEJNA PLYTE.POZDRAWIAM

2008-01-04  

zofia wodniak - zofia.wodniak@inode.at

Kochani! Piosenki ktore spiewacie sa sola ziemi! Slucham Was wtedy kiedy mam wspanialy nastroj, ale przedewszystkim wtedy kiedy jest mi zle... Mieszkam daleko od kraju i brakuje mi bardzo takich ludzi jakimi Wy wlasnie jestescie! Bardzo chcialabym przyjechac na ktorys z Waszych koncertow! Zobaczyc Was i posluchac Waszej muzyki na zywo!Pozdrawiam!

2007-12-27  

Julcia - jula_szabla@op.pl

Na Święta dostałam płytę "Pod Budą"... I "Pasjans na Dwóch" z Grzegorzem Turnauem... I nie mogę wyjść z podziwu... Mam 13 lat...

2007-12-16  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Witam a mówią , że marzenia sie nie spelniają,dzisiaj dostalam prezent pod choinke od Mikołaja. Wspólne kolędowanie i opłatek z moja kochana Grupą.Dzięki za ny eliksir zycia..

2007-12-16  

jurek - jurad@op.pl

Witam - jestescie cudowni Maja to talent i skarb zycze sukcesow
PS - dawno temu gralismy na wspolnej imprezie sylwestrowej CZEKAM NA DALSZE UTWORY -JUREK

2007-12-10  

Elżbieta Laferska - lafe@neostrada.pl

Dziękuję. Wróciłam dziś z Waszego koncertu w Teatrze "Na Woli".
Tam zapomniałam ile już mam lat.
Ale to już było.......... gra mi w duszy.

2007-12-05  

anscho - anscho@wp.pl

Wspaniały koncert w Poznaniu 3.12.07!Przyprowadziłam na niego mojego przyjaciela z Grecji, który jest Waszym fanem.Uwielbia piosenkę o ciotce Matyldzie [ rozumie po polsku].Ja chciałabym by Maja śpiewała więcej piosenek w greckim klimacie.Kocham Grecję i wkrótce tam pojadę,hurra!Pozdrawiam cały zespół!

2007-12-02  

Zbyszek Nowak - zbinow@gmail.com

dziękuje za wspaniałe przeżycia, koncert cudowny, byłem niedawno na występie Pana i Majki w katowickim Rialcie i wybieram sie na kolejny w lutym do Mikołowa (wiem że będziecie). Waszej muzyki mozna słuchać bez końca a teksty p. Andrzeja ujmują swoją życiową mądrością. Wielkie dzięki raz jeszcze - wierny od lat fan.

2007-12-02  

Tatiana Galińska - biuro@lidertg.pl

Witam!
właśnie wróciłam z Katowickiego koncertu w GCK. Było cudnie!
Uwiebiam te wszystkie piosenki, tak często słucham płyt Pod Budą,że znam je na pamięć...
Panie Adzreju, Pani Aniu, Pani Majko wielkie dzięki.
Pozdrawiam

2007-11-25  

Piotr - Starogard Gdański - aga_piotr@zipnet.com.pl

Słucham Was od dawna (mam 40 lat), ale dopiero dziś (25-11-2007) byłem na Waszym koncercie,w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Rewelacja. Następnym razem przyjadę z dziećmi, już czas. Pozdrawiam i życzę kolejnej " "trzydziestki.

2007-11-24  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Dzieki "za Wasze piosenki, to jakby światełka błysk", w tej szarej codzienności, szerokiej drogi i bezpiecznej pozdrawiam

2007-11-21  

Kasia - kasiaso1@wp.pl

Jak to jest, że w tym zwariowanym świecie Wy nie daliście się zwariować.
Słuchając Waszych tekstów można utwierdzić się w przekonaniu, (które nie zawsze jest mocne), że może nie wszystko i nie wszyscy poddali się tej wszechogarniajacej głupocie.
Gratuluje z okazji PIĘKNEGO JUBILEUSZU i życzę jeszcze wielu tak wzruszajacych i mądrych piosenek

2007-11-12  

Piotr ze Zakopanego - biuro@podszczytami.pl

Zawsze jak słucham Pod Budą "wracam" do Krakowa .
Teksty , muzyka bardzo krakowskie .
Dziękuję .

2007-11-11  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Dzięki za wieczór, było cudnie jak zawsze, jestem okropna wiem ale marzy mi się Wasz koncert na którym były by wszystkie Wasze piosenki , ze wszystkich płyt, w przerwach koncertu rozmowy -żeby można było powiedzieć jak dobrze jest spędzać z Wami czas, pozdrawiam Kochani i do następnego spotkania

2007-11-07  

Andrzej Walczyk - andrzej.walczyk@gmail.com

Dziękuję za piękne i mądre piosenki. Dużo sukcesów przez następne 30 lat.

2007-11-02  

Karol Grzelak - karolgrz@wp.pl

Witam.
Chciałem podziękować za bardzo sympatyczny koncert, który odbył się niedawno (w październiku 2007r.) w Ostrowie Wielkopolskim. Pan Andrzej śpiewał z Panem Turnauem. Oczywiście, to nie był koncert "Pod Budą". Jak zwykle, oczarował mnie głos Pana Andrzeja. Pamietam, że lata temu miał się odbyć koncert zespołu w Ostrowie Wielkopolskim, jednak z jakichś bliżej mi nie znanych przyczyn, nie doszło do niego. Bardzo wtedy żałowałem. Życzę Panu Andrzejowi wszystkiego najlepszego na drodze kariery oraz w życiu osobistym. Mam nadzieję, że ze zdrowiem wszystko OK. Pozdrawiam,
K.G.

2007-10-27  

Asiula18 - puma1989@poczta.onet.pl

Witam Serdecznie,
Uwielbiam Wasze piosenki!!!!Jestem młoda bo nawet nie skonczyłam 18 lat(koncze w grudniu),a spodobały mi sie Państwa piosenki przez to,że gdy z rodzicami gdziekolwiek wyjezdzalismy tata włączał płyte i tak mi zostało do dzis.Piosenki są cudowne,ja nawet nie potrafie wyraźic słowami jak bardzo mi sie one podobają.Jestem z Konina wiec postaram sie być na Państwa koncercie,który bedzie w Poznaniu.Ja nie wiem skąd Pan Andrzej czerpie taką wene???
Te piosenki mają sens,przesłaniem.Szczególnie w uszy wpadła mi piosenka pt. "Żal za Piotrem S" gdyby dla mnie ktos napisał piosenke to byłby najwspanialszy prezent na świecie!!!Lubie większosc Państwa piosenek,ale ta szczególnie mi utkwiła.Pozdrawiam Serdecznie Całą Grupę.

2007-10-26  

Ewa I Maks - ewakrukowska@tlen.pl

W tym roku koncze 33 lata, a moj synek Maksymilian 3. Wasza piosenke pt. (Bardzo smutna piosenka retro) lubilam juz jako dziecko-szczegolnie zrozumiale dla mnie slowa KAP, KAP :-) . Od kilku dni zaczelam ja spiewac mojemu synkowi i tak mu sie spodobala, ze caly czas za mna chodzi i mowi KAP, KAP, co oznacza spiewamy :-))) Wydrukowalam wlasnie caly tekst, by moc ja dobrze przekazac dalej.
Rosnie wlasnie nowe pokolenie zespolu POD BUDA :-), moj syn jest Waszym fanem :-)
Serdecznie pozdrawiamy Ewa i Maks (Niemcy)

2007-10-24  

Barbara M. - bamar13@op.pl

Serdeczne pozdrowienia.Bardzo żałuję,że nie będzie Was we Wloszczowie.Od dawna słucham waszych piosenek/chyba od początku istnienia zespołu/lecz jeszcze nigdy nie byłam na koncercie.Od kilku lat jestem emerytką,dlatego mam ograniczone fundusze.Myślę jednak,że będę mogła zrekompensować sobie te braki kupując płyte.Dużo sukcesów!!!!...i ,jak myślę,do zobaczenia w telewizji...może w programie"Fonoteka Dorosłego Człowieka"...

2007-10-19  

wieloletni sympatyk Grupy -

jako wieloletni (od chyba samego jej isntnienia początku) sympatyk Grupy zostałem zaskoczony wiadomością z poprzedniego wpisu, tzn - zakończeniem działalności Grupy; byłaby to bardzo smutna wiadomość, gdyby się "zmaterializowała" - do czego mam nadzieję nie dojdzie i czego Wam serdecznie nie życzę!

2007-10-19  

Tomek - anonymus1@op.pl

Przeczutałem dziś w "wybiórczej" wywiad z Anną T i Andrzejem S. Chyba żle zrozumiałem - grupa chce przestać istnieć- nie róbcie nam tego !
Pozdrawiam

2007-10-19  

agnieszka z katowic -

jesteście wspaniali! czekamy na Wasz koncert w Katowicach lub okolicy. Wszystkiego dobrego dla całego zespołu i wszystkich fanów

2007-10-10  

oro54 - oro54@poczta.fm

Wszystkiego najlepszego na dalsze 30, 40, ..... lat. Jesteście lekiem na całe to zło, potraficie piosenką zmusić człowieka do refleksji i zadumy. Przyjemnie jest stwierdzić, że są jeszcze wokół nas normalni ludzie. Dzięki!

2007-10-06  

MCŚwistak - dsieluk@poczta.onet.pl

Gratuluję tak wspaniałych osiągnięć w tym 30-leciu dziłalności to jest praktycznie całe moje życie pod znakiem tej muzyki i poezji. Proszę tak dalej na następnę 30 a moze i więcej...
Jestem Olsztynianinem a sercem w Krakowie.
pozdrawiam MCŚwistak

2007-10-04  

slomka59@poczta.onet.pl -

Wczoraj miałam szczęście posłuchać waszych rozmówek i piosenek w radiowej TRÓJCE.Był póżny wieczór.Siedziałam w samochodzie i czekałam dość długo na męża , który załatwiał sprawy służbowe. Byłam lekko podenerwowana, sflustrowana. Marwiłam się o syna, który rozpoczął naukę w Liceum Salezjańskim, nie za bardzo może przystosować się do życia w Bursie . Bardzo tęskni za domem. Dobrze ,że włączyłam radio, bo to co usłyszalam , było jak ratujący życie balsam.Szkoda , że nie mogłam Was usłyszeć od początku ,ale tak jak powiedziała pani A. Dymna , Wasz Śpiew przywraca nadzieje , wiarę w ludzi i sens codziennego , mozolnego życia. DZIĘKUJE I ŻYCZE NASTĘPNYCH 30-STU,50-CIU,100...i więcej lat muzykowania.

2007-10-03  

Aneta z Gliwic - akorbel@poczta.onet.pl

Z okazji Waszego wspaniałego jubileuszu życzę kolejnych 30 lat śpiewania ku ogólnej radości wszystkich, czyli zarówno słuchających, jak i śpiewających. Bo moi kochani nie można śpiewać takich pięknych tekstów, jeżeli się tego nie kocha, nieprawdaż? Muszę Wam tez powiedzieć, że kolejne pokolenia słuchają z wielką radością piosenki z repertuaru "Pod Budą". Ulubioną piosenką moją i mojego syna w samochodzie było...przy niedzieli po kąpieli.... Darliśmy się na całe gardła i sprawiało nam to wielką radość. W imieniu mojej rodziny dziękuję za te wszystkie piosenki, za teksty, które już dawno przeszły do naszego codziennego "użytku" i...prosimy o jeszcze! Aneta, Romek i Michał

2007-10-02  

MARTA Z SOSNOWCA -

DZIĘKI ZA WSPANIAŁE PIOSENKI . MOŻNA PRZY NICH PŁAKAĆ I KOCHAĆ.
JESTESCIE WSPANIALI WSZYSCY.
POZDROWIENIA

2007-10-02  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Witajcie, wczoraj byłam na koncercie w Romie.Kochana Grupo wielkie dzieki , aż brak słow zeby wyrazić zachwyt i podziekowanie za piękny wieczór.Aniu , Majeczko ( dzięki że byłas), Andrzeju i Panom przy instrumentach dziekuje, za wzruszenia, chwile rekleksji, moze zabrzmi to zbyt patetycznie, ale przy Was mogę kochać i płakać, Niech wasze drogi jak najczęściej prowadzą do Warszawy.Do usłyszenia, wilekie dzieki raz jeszce

2007-09-26  

moniika -

mam zadanie z muzyki o tym zespole naprawdę fajny zespoł

2007-09-25  

Jan z Katowic - litynski@onet.pl

Gratuluję!
Strach pomyśleć jak ten czas leci, ale wystarczy tylko popatrzeć na nasze dzieci, które już dzisiaj mają swoje dość duże dzieci.
Mam wszystko co wydaliście, ale ..."ciągle mało!"
Zdecydowanie za rzadko gracie na Śląsku (Górnym).
Co jest z fanklubem, do którego należałem?
Będę Was zawsze słuchał, do samej śmierci i jeszcze dłużej, bo sobie zabiorę walizkę.
Ściskam Was. JL.

2007-09-25  

Mariola i Tadeusz Seredin - tadeusz@seredin.pl

Najserdeczniejsze gratulacje z okazji 30. lecia. jesteśmy z Wami i Waszymi piosenkami dokładnie tak długo jak jesteśmy małżenstwem. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe koncerty (szczególnie te w Promnicach) i za wszystkie piękne słowa i nutki.
Mariola i Tadeusz

2007-09-19  

Jana z Bolesławca - janat@tlen.pl

Gratuluję-30 lat razem i ciągle na topie i stale kochani!To może się zdarzyć tylko takim LUDZIOM jak WY!
Dziękuję za to,za wszystkie cudne utwory,ale też za prywatne spotkania,które zawsze pozostawiają człowieka z wewnętrznym blaskiem.
Bądźcie z nami jak najdłużej. Jana

2007-09-17  

Dorota z Opola - adadorota@poczta.onet.pl

Dziękuję za koncert w Krakowie!Byłam,widziałam,słyszałam!Było cudnie!Panie Andrzeju gratulacje za cudne utwory za cudnie śpiewającą Maję!Coż się dziwić przecież po cudnych rodzicach!Pozdrowienia dla całej grupy Pod Budą i do rychłego zobaczenia.

2007-09-16  

Barbara - lazarscy@iprimus.com.au

Gratuluję wspaniałego Jubileuszu !
Ciepło wspominam Wasz koncert w Adelajdzie (Australia)
gdzie mieszkam od 23-ch lat. Zapraszam ponownie.
Mimo odległości często słucham Waszej muzyki, którą po prostu uwielbiam. Staram się uzupełniać moje zbiory CD na bieżąco, by niczego nie pominąć.
Życzę by zespół nadal grał i śpiewał tak wspaniale i by panu Andrzejowi nigdy nie zabrakło "materiałów" do nowych piosenek.

2007-09-12  

e.sikorska - ewa53@poczta.onet.pl

jestem z wami od waszych początków w klubuie Buda , od czasów kabaretu Smolenia , bali rektorskich na AR.Serdecznie pozdrawiam was w swoim i męża imieniu .Mój mąż to Jurek Sikorski Kierownik Klubu Buda. Wszystkiego najlepszego.Trwajcie w swoim dziele

2007-09-12  

Jacek - jw65@op.pl

Witam
Słucham Was od niedawna, choć pamiętam pierwsze piosenki zespołu, i jestem zauroczony klimatem.
Widocznie nadszedł mój czas na słuchanie piosenek grupy Pod Budą. Coś się jednak przydarzyło... :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę natchnień na kolejne songi i udane koncerty.

2007-09-11  

JUSTYNA JEDRASIAK - jutijon@t-online.com

Dziekuje Panu Jedrkowi za wspaniala plyte z dedykacja ,ktora otrzymalam od siostry (Pani Barbary). Wzruszylam sie pieknymi slowami i anielskim glosem corki.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkich czlonkow zespolu.

2007-09-10  

Artur Piosczek - piosczek@poczta.onet.pl

Witam serdecznie
Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że będę jeździł na koncerty zespołu, gdy tylko czas mi na to pozwoli oraz, że będę w letnie miesiące przeglądał witryny muzycznych sklepów internetowych w poszukiwaniu starszych płyt zespołu Pod Budą i śledził na bieżąco wszystkie nowości to pewnie bym mu nie uwierzył. W sobotę, 08.09. ponownie pokonałem 150 km by móc Was usłyszeć ponownie na żywo na koncercie w Rybniku. Mimo fatalnej pogody zagraliście wspaniały koncert. Z okazji jubileuszu 30 lecia życzę wszystkim członkom zespołu wiele pomyślności i zapału do dalszego dawania ludziom radości, nadziei i miłości. Chylę czoła przed Wami i waszą muzyką.

2007-09-10  

B. dawna bywalczyni w klubie i kabarecie Pod Budą - zofia@lama.net.pl

Jestem Waszą fanką od zawsze, a konkretnie od kiedy Was ujrzałam i usłyszałam po raz pierwszy w kabarecie Pod Budą.
Bardzo serdecznie pozdrawiam "Jubilatów", a szczególnie PP. Sikorowskich. Zofia.

2007-09-10  

Halina - halinagm@poczta.onet.pl

A ja czekam na Wasz piątkowy koncert.Liczę, że nie będzie lało, a jeśli nawet ... to i tak pewnie będzie pięknie.

2007-09-06  

Basia Kącka - basiakacka@wp.pl

...."a ja Wam stokrotnie powiedzieć chcę - dzięki
bo Wasze śpiewanie i Wasze piosenki
to w szarym życiu słoneczka blask.
Gdyby Waszych piosenek słuchał świat
to pewnie by się zmienił
a mędrcy mądrzy, że aż strach
milczeli zawstydzeni" - nic dodać nic ująć. Gratuluję
Jubileuszu.

2007-09-04  

Barbara - barfel@poczta.onet.pl

Kochani śpiewajcie jak najdłuzej wasza muzyka jest mi potzrebna jak powietzre
pozdrawiam

2007-08-29  

Ghul - ghulfallout@interia.pl

Muzyka tego zespołu przewija sie przez różne momenty mojego życia...
Nie wiem czy tak bardzo teksty czy okres w jakim zacząłem słuchać tego zespołu...
mam raptem 10 lat mniej od tego zespołu... wiec nie jestem fanem od początku...(trudno było by nim być)
Naprawdę jestem pełen podziwu...
Piosenka Pejzaż Horyzontalny śpiewana z Grzegorzem Turnau jest czymś co mnie naprawdę motywuje...
Tylko wyrażę chęć ze zespół będzie działać dalej...

2007-08-28  

Klaudia - klaudia1-9@tlen.pl

Wasze piosenki są wspaniałe..."gdy do okoła puste słowa" i kiedy "czasem przyfrówają szare dni a przez mój ogród nie chce płynąć żyła złota" właczam wasze piosenki i odpływam...Tworzycie wspaniała muzykę...Nie kończcie NIGDY koncertować !!!

2007-08-19  

Michał R. - tram105@wp.pl

Wasza muzyka to najpiękniejsze określenie tego rzeczownika. Za to was kochamy, nadajecie sens każdemu dniu. Śpiewajcie jak najdłużej i jak najpiękniej ! ! !
Pozdrawiam najserdeczniej

2007-08-06  

sylwia - szelazowsa@gmail.com

Jesteście super!!!!!!!!! Bardzo Was lubię

2007-08-03  

papas - stasiek72@poczta.onet.pl

Panie Andrzeju i cały Zespole, czemu omijacie Wrocław w swoich trasach koncertowych, macie tu wielu słuchaczy o których zupełnie nie dbacie. A Wrocław pięknieje i ma duszę która daje natchnienie. Warto tu przyjchać.

papas

2007-07-12  

jaro - jaroza4@wp.pl

Witam Serdecznie!
Chciałbym bardzo podziękować za piękną muzykę i teksty grupy Pod Budą. Całkiem od niedawna dzięki składankom zacząłem odkrywać szlachetną twórczość zespołu. Niektóre piosenki znałem z dzieciństwa ale nie wiedziałem kto to śpiewa.Teraz pragnę aby przyszedł czas abym poznał całą dyskografię grupy.Pozdrowienia z Tarnowa!

2007-07-01  

Gabrysia z Katowic -

Witam i pozdrawiam bardzo serdecznie z Górnego Śląska, gdzie słucha Państwa całkiem sporo grupa wiernych fanów! Proszę, nie zapominajcie o nas! Wiem, do Krakowa nie mamy daleko, jednak miło jest gościć Was w chorzowskiej Rozrywce! Wyrazy uznania dla najmłodszej członkini zespołu! Widać (albo raczej słychać) że się rozwijacie, a jednocześnie kontynuujecie swoje brzmienie. Dziękuję za prawdę w piosenkach, ludzkie spojrzenie na życie i wspaniały głos Pani Ani!!! Panie Andrzeju - mam nadzieję,że to plotka, ale gdyby jednak nie to - niech Pan absolutnie nie da się namówić na zgolenie brody!!!:)

2007-06-24  

agnieszka - agzajeep@interia.pl

uwielbiam wasza muzyke idzie ze mna przez zycie od dziecinstwa jej slucham a piosenka na koncu mapy jest wypisz wymaluj o domu moich znajmych zobaczcie sami
www.banica.com.pl
pozdrawiam

2007-06-16  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Bardzo dziękuję za dzisiejszy koncert , za kolejną dawkę enrgii zyciowej , za doładowanie akumulatorów.Dziękuję jesteście kochani, pozdrawiam

2007-06-15  

Dorota z Opola - adadorota@poczta.onet.pl

Jakże Was nie kochać! Miłość która trwa niezmiennie 30 lat!Zestarzałam się razem z Wami,ale to tylko kalendarz dzięki Wam moja dusz się raduje!Bo dopóki chce się śpiewać to chce się żyć!Ale dość tego"cukrowania"!Teraz ŻAL za to że nie koncertujecie w OPOLU!Czekam......tylko kiedy?

2007-06-05  

Barbara Felchnerowska - barfel@poczta.onet.pl

Bardzo, bardzo dziękuję za dzisiejszy koncert w Romie, wzruszył mnie ogromnie, to tak jak w słowach które śpiewacie "gracie takie nuty, że chce się odlecieć z wami pzrez horyzont.........Słucham Was "od tamtej chwili , kiedy piosnka popłyneła" i dzieki Waszym piosenkom, głosom,chce mi się życ, dziękuję.Było pięknie a jutro znów "pójdziemy na całość .Pozdrawiam i czekam w Warszawie

2007-06-04  

oro54 - oro54@poczta.fm

Składam
wyrazy wdzięczności.i Dziękuję za te wszystkie chwile wzruszeń, za wrażliwość, za poezję, za bycie sobą, za stare i nowe piosenki.
Wszystkiego naj!

2007-05-29  

Ewa - ewa.lachut@gazeta.pl

Serdecznie pozdrawiam ze Szczecina, jestem pod wrażeniem Waszego koncertu, jesteście naprawdę wspaniali, Wasza muzyka pozwala na odzyskanie równowagi w tym zwariowanym świecie. Życzę równie udanych następnych 30 lat :)Czekam z utęsknieniem na następne płyty i kolejne koncerty w Szczecinie i okolicach - stanowczo zbyt rzadko do nas przyjeżdżacie :)

2007-05-23  

Małgorzata - g.sz@gazeta.pl

Serdecznie pozdrawiam cały zespół Pod Budą. Dziękuję za to, że jesteście za Waszą twórczość. Spiewam od kiedy pamiętam. Serdecznie pozdrawiam panią Anie Treter osobiście znałam babcie pani Ani, ponieważ jestem kielczanką a po szkole chodziłam właśnie do pani Kochańskiej, ponieważ była sąsiadką mojej babci.wszyscy jestescie wspaniali. Teraz mój 6-miesięczny syn słucha ze mną waszych piosenek. Pozdrawiam i życzę kolejnych 30 lat

2007-05-19  

Przemek - przemek.baranski@neostrada.pl

Witam. Ja również pragnę przyłączyć się do grona wielkich wielbicieli Grupy Pod Budą. Słucham Was od początku życia (razem z bratem) i będę słuchać do końca życia bo jesteście tak samo wspaniali jak byliście, także nigdy nie ustawajcie w Waszej twórczości. Poza tym mam kolekcję Waszych płyt i kaset i....ciągle mi mało:) także czekam na więcej i więcej, a w szczególności na Wasz koncert w Szczecinie 27 maja. Pozdrawiam Was, kochani i życzę dalszych sukcesów na scenie muzycznej.

2007-05-17  

Aleksandra - Aleksandra_1986@interia.pl

Pozdrawiam cały zespół POD BUDĄ i dziękuję za piękne piosenki! Najbardziej lubię "Żal za Piotrem S.", "Kraków, Piwna 7" i "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", którą p. Andrzej Sikorowski śpiewa z Grzegorzem Turnauem. Jeszcze raz przesyłam ukłony i pozdrowienia!

2007-05-17  

Renata S. - mysz61@interia.pl

...mądrością tekstu, pięknem muzyki, naturalnością wzruszam się od lat 30 - moc życzeń na dalsze lata, bo przestać nie wolno Wam ani na chwilę. Słuchając Was w trudnych chwilach nabiera sie dystansu do wszystkiego co małe. Do zobaczenia ... na kolejnym Koncercie

2007-05-10  

Wojciech Z. - kontakt@wojciechzacharski.com

Serdecznie pozdrawiam cały zespół, życzę Wam wytrwałości, radości, zdrowia... wszystkiego co najlepsze... Niech ta wzniosła rocznica przypomina tylko te dobre strony życia. Cieszymy się razem z Wami...

2007-04-22  

Mirekot - mirekot@neostrada.pl

Właśnie wróciłem z koncertu... Jesteście ciągle świetni.
To niemożliwe, że to już 30 lat. Przecież p. Anna Treter wygląda tak, jakby dopiero zaczynała karierę, a nie jakby śpiewała 30 lat. No chyba, że zaczęła śpiewać zanim nauczyła się mówić ;-)
Panie Andrzeju !
Od "zawsze" uwielbiam pańskie teksty i proszę : WIĘCEJ, WIĘCEJ, WIĘCEJ...
Pozdrowienia dla całego zespołu i życzenia dalszych sukcesów2007-04-22  

Karina (mama) i Asia (córka) - asiekdu@wp.pl

Mama przyszła do mnie i mówi: napisz prawdę, napisz jak wiele znaczą dla nas ich piosenki... Więc piszę. Z gorącymi podziękowaniami, bo najgorsze chwile w życiu można godnie przeżyć dzięki tekstom pana Andrzeja. Niech się pan więc nigdy nie zmienia, nie da komercji wciągnąć w swoje szpony, bo my dwie napewno będziemy czekać na następną płytę. Pozdrowienia również dla córki.

2007-04-20  

Maciek - gorowski@transportszynowy.pl

Pozdrowienia dla całego zespołu - dalszych sukcesów i wszystkiego najlepszego z okazji 30dziestki. Jako rodowity krakowianin oczywiście wybieram się na koncert jubileuszowy na Rynku...
Wszystkiego dobrego....

2007-04-08  

Anna Krol - diabliczka3@tlen.pl

Witam serdecznie :)
Przylaczam sie do grona "wielbicieli" zespolu "Pod Buda" i niech tak trzymaja jeszcze nastepne 30-latek albo i wiecej na ile Wam sil starczy :) A co do piosenek to sa cool, zejefajne i tak ogolnie zyciowe...a co do Majeczki Andrzejku to dbaj o nia...glos ma za...sty!!! Na Wasze koncerty zaczelam chodzic dzieki mej kolezance, a Waszej wielkiej fanki Basi :) nie zaluje...dzieki nim poznalam glos Majki mm nie mowie, ze nie znalam Was wczesniej jak to mowia minelo mi wiecej niz 30-latek :) i wlasciwie moja mlodosc uplynela na Was i nie tylko, ale mimo tych lat sluchalam i uwielbialam slowa Wasze spiewane...ale Maja!!! ehhh bez mala jak Twoja dlugoletnia partnerka spiewajaca Ania :) glos gleboki i duzo mowiacy:)...
Ale dosc tego slodzenia :) Wszystkiego naj, naj w swieta Wielkanocne i niech kazdy dzien, m-c, rok o Was pamieta...

ps. Andru dbaj o nia (Majeczke), niech wylansuje sie i znajdzie siebie, swe miejsce w tym swiecie...:)

Pozdrawiam z calego serca...:)

2007-04-05  

Barbara F - barfel@poczta.onet.pl

Witam serdecznie
kocham zespoł od poczatku jak spierwają, kocham te piosenki,te nutki i głosy calego Zespolu.Dziękuje za wszystkie koncerty i za chwile wzruszeń.Jesteście kochani i śpiewajcie jak najdluzej.Czekam na was w warszawie.Pozdrawiam

2007-04-01  

Magdalena - mjurcz@orange.pl

Cześć, Mam 30 lat i od "urodzenia"zostałam zaszczepiona miłością do zespołu POD BUDĄ i Waszej muzyki,która tak pięknie oddaje sens życia.W mojej rodzinie od zawsze obecna jest Wasza muzyka,jest z nami w każdej chwili,tej dobrej i tej złej.Wiem też, że na zawsze z nami pozostanie.W imieniu nas wszystich chciałabym Wam serdecznie podziękować za to że byliście, jesteście i będziecie...

Ps.
Mam pytanie,gdzie mogłabym zakupić całą dyskografię,ponieważ w empiku i media markt są tylko płyty które już mam a kolekcję którą kiedyś przywiozłam z Krakowa jakiś anonimowy wielbiciel po prostu sobie przywłaszczył.
Pozdrawiam
Magda

2007-03-30  

Administrator - impresariat@sikorowska.pl

W dniu 30 marca 2007 ruszyła oficjalna strona zespołu "Pod Budą". Zapraszamy wszystkich do wyrażenia swojej opini na temat działalności zespołu.